WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 31 stycznia 2014

Jak tanio kupić dobry tablet


Logotyp Media Zone_s
5 wskazówek dla kupujących tablet

Tablety biją rekordy popularności. Na półkach sklepowych pojawiło się mnóstwo nowych modeli i marek. W jaki sposób dokonać racjonalnego wyboru?
W ubiegłym roku producenci sprzedali ponad 180 milionów urządzeń. Gartner szacuje, że w tym roku światowy rynek wchłonie 260 milionów tabletów. Wprawdzie palma pierwszeństwa wciąż należy do iPada, ale w sklepach nie brakuje alternatywnych rozwiązań dla terminala z nadgryzionym jabłuszkiem. Doskonale widać to na przykładzie rodzimego rynku, gdzie dużą popularnością cieszą się tablety poniżej 1000 złotych.
– Polscy klienci mają mniej zasobne portfele niż mieszkańcy zachodniej części Europy, ale są też bardziej pragmatyczni. Niektóre tańsze modele posiadają naprawdę mocne konfiguracje sprzętowe. Więc po co przepłacać?– mówi Angelika Gill
Czym zatem kierować się przy wyborze tabletu, aby wybrać odpowiednie urządzenie za rozsądną cenę? Specjaliści ze sklepu Media Zone udzielają kilku porad, które powinny być pomocne przy zakupie urządzenia.
1.       Mocna konfiguracja dla ambitnych zadań

Ludzie kupują tablety w różnym celujako narzędzie pracy, rozrywki, zabawkę dla dziecka czy gadżet, którym można pochwalić się przed znajomymi. Dlatego należy ustalić sposób, a także miejsce korzystania z urządzenia. Poza tym warto zastanowić się czy tablet ma zastąpić komputer przenośny, a może stanowić jedynie jego uzupełnienie? Trudnym zadaniom sprosta tablet o mocnej konfiguracji sprzętowej. Z kolei terminal przeznaczony do wykonywania prostych czynności wcale nie musi być wyposażony w czterordzeniowy procesor.

2.       Rozsądna cena. Nie warto przepłacać.

Jeśli tablet ma być dodatkiem do koszuli Ralph Lauren oraz jeansów Diesel, nie pozostaje nic innego aniżeli zakup iPada. Osoby, które nie przywiązująwielkiej dużej wagi do logotypów, posiadają zdecydowanie szersze pole wyboru. Co ciekawe, konfiguracja sprzętowa niektórych tabletów z niższej półki cenowej, jest na tyle mocna, że urządzenie poradzi sobie z obsługą zaawansowanych multimediówTakim terminalem jest m.inTablet MODECOM FreeTAB9706 IPS2 X4, w którego wnętrzu kryje sięczterordzeniowy procesor oraz 2GB pamięci RAM. Poza tym tablet wyposażony jest w 9,7 calowy ekran IPS o rozdzielczości QXGA 2048 x 1536.Jego cena w sklepie Media Zone wynosi 738,75 złotych.

3.       Wielkość wyświetlacza. „Siódemka” raczej nie dla nowicjuszy

W ostatnim czasie furorę robią tablety z 7 calowymi ekranami. Tego typu urządzenia posiadają dwa podstawowe walory w postaci niższej ceny oraz ultralekkiej wagi. To idealne terminale dla młodej generacji użytkowników, przyzwyczajonej do korzystania ze smartfonów. „Maluchy” znakomicie też zdają egzamin podczas podróży. Ale dla osób nieobytych z mobilnymi gadżetami, lepszym rozwiązaniem wydaje się być model z 10 calowymwyświetlaczem. Większy rozmiar wirtualnej klawiatury, wyższa rozdzielczość ekranu zdecydowanie podnoszą komfort użytkowania tabletu.

4.       WiFi może nie wystarczyć.

Tablet bez dostępu do światowej pajęczyny traci wiele ze swoich walorów. Warto o tym pamiętać przy wyborze urządzenia, ponieważ wiele terminali posiada na swoim pokładzie wyłącznie modułu WiFi. Jeśli w pobliżu nie ma hot-spotu lub domowy router zostanie odcięty od zasilania, użytkownikterminala zostaje pozbawiony dostępu do sieci. Takich kłopotów nie mają właściciele tabletów z wbudowanym modemem 3G lub 4G. Wprawdzie istnieje możliwość wykorzystania smartfonu jako hotspotu Wi-Fi, ale wymaga to podjęcia dodatkowych czynności. Poza tym nie każdy użytkownik tabletu jest posiadaczem telefonu z systemem operacyjnym.

5.       System operacyjny, czyli popularność w parze z funkcjonalnością

Android oraz Apple iOS to obecnie dwa najpopularniejsze systemy operacyjne dla tabletów. Pierwszy z wymienionych obsługuje urządzeniapochodzących od różnych producentów, zaś drugi pracuje wyłącznie dla iPada. Wprawdzie do walki próbuje włączyć się Microsoft z Windows 8, alejak na razie pozostaje daleko w tyle. Wybór odpowiedniego systemu operacyjnego jest istotny głównie ze względu na ilość aplikacji dostępnych na internetowych platformach. Google Play oraz App Store oferują setki tysięcy programów  poszerzających funkcjonalność tabletów, dlatego pomiędzy Androidem i Apple iOS można postawić znak równości.
Zaletą system operacyjnego Windows jest możliwość synchronizacji oprogramowania pochodzącego z tabletu
i komputera PC. Należy dodać, że użytkownicy Androida czy Apple iOS mogą korzystać z bezpłatnych aplikacji do odczytu i edycji dokumentów Word czy Excela.

Informacja prasowa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga