WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

czwartek, 26 maja 2011

Ranking e-Czytników - jaki najlepszy?

Czy istnieje takie pojęcie jak "najlepszy e-Czytnik eBooków"? Jak oceniają tzw. eksperci, a jak zwykły użytkownik? Gdzie znaleźć idealny ranking e-Czytników i czy taki istnieje? Jakie kryteria decydują o przyznaniu "gwiazdek", że to właśnie ten najlepszy?

Wbrew pozorom nie są to łatwe pytania. Każdy z nas ma inne preferencje i wymagania względem 
e-Czytnika. Rynek wcale nie ułatwia nam zadania wprowadzając co rusz nowe urządzenia różnych producentów różniące się ceną i parametrami technicznymi. Inaczej będzie też wyglądała subiektywna ocena w różnych krajach. Inne e-Czytniki cieszą się dobrą opinią za oceanem a inne w Europie czy wreszcie w Polsce.

Najlepiej sprzedający się e-Czytnik jest najlepszy?

Dużo zależy też w jakich warunkach najczęściej korzystamy z e-Czytnika. e-Czytelnik spędzający dużo czasu w drodze do pracy, szkoły w środkach komunikacji publicznej wybierze inny sprzęt niż ten który czyta w domu. Często decyduje kompromis między możliwościami portfela a ceną tego właśnie wymarzonego oraz dostępność na rynku. Ważne są więc kryteria.

Próby stworzenia takiego rankingu lub przewodnika po e-Czytnikach podjęło się FindTheBest.com . Powstał on jednak w całkiem innych realiach niż nasze polskie. Ciekawostką jest, że wśród nich znajduje się eClicto. Jak się plasuje?

Rankingi polskich porównywarek cen też nie dają nam pełnego obrazu z prostego prozaicznego powodu. Nie wszyscy dystrybutorzy znajdują się w porównywarkach z różnych powodów. Czasami wysokość opłat z tym związanych czasami inna strategia działania. Porównywarki nie pokazują nam także zagranicznych zakupów choćby legendarnego Kindle.

Czytaj też; Darmowy e-Czytnik Kindle już na jesień 2011r. ?

Niemniej jednak warto zajrzeć na ranking, bo może to być impulsem, by stworzyć nasz własny. Najlepiej użytkowników, a nie ekspertów, z którymi różnie bywa.

Źródło; http://www.digital-book-readers.com , FindTheBest.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga