WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 4 maja 2011

Tablet z Amazon rzuca rękawice iPad 2 Apple

Amazon wypowiada wojnę Apple. Lider internetowego handlu ma już dość Apple. Chce zdobyć jeszcze większą część rynku.

Tajwański producent elektroniki Quanta Computer otrzymał zlecenie od Amazon na produkcję tabletu. Zamówienie opiewa na około 700 - 800 tysięcy sztuk urządzenia. Już w drugiej połowie 2011r. tablet z Amazon może trafić do sprzedaży.

Według badań 24% konsumentów gotowa jest zakupić tablet właśnie od Amazon. Urządzenia podobnie jak Amazon Kindle mogą być sprzedawane poniżej kosztów. Strategią Amazon jest sprzedawanie jak najwięcej treści, a nie jednostkowy zysk na urządzeniach. Apple niestety nie udaje się to. Korzysta jedynie z doskonałego marketingu iPad'a. Jednak konflikt z wydawcami i nieumiejętność sprzedaży treści uniemożliwia mu generowanie dodatkowych przychodów.

Dotychczas założenia się sprawdzały i dają korzystny efekt biznesowy. Przemyślane koncepcje Amazon stanowią więc istotne zagrożenie dla Apple, które w nowym środowisku wyraźnie sobie nie radzi.

Polscy wydawcy planują 10% podwyżki !!!

Tymczasem nasi wydawcy jak zwykle biadolą nad spadkiem sprzedaży książek i szukają ratunku swojego zysku planując podwyżki cen o około 10%. Porównanie z nadchodzącą konkurencja jest żałosne. Dziecinne i staromodne działania polskich papierowych wydawców dobitnie pokazuje, że w tej branży brakuje prawdziwych menadżerów z wizją. Dzięki takim "wysiłkom" polska papierowa branża wydawnicza na własne życzenie odchodzi w biznesowy niebyt i może śmiało pakować się do muzeów i skansenów. W I kwartale tego roku sprzedaż książek spadła o 8 - 10% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Czytaj ;

e-Książka Królową - papierowi wydawcy pakują manatki


Panie i Panowie wydawcy, dla przypomnienia, mamy XXI wiek i myślenie jest w cenie.

Źródło; digitimes.com . mashable.com , biznes.gazetaprawna.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga