WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

sobota, 21 maja 2011

iPad 2 eksplodował - koniec świata Apple?

W piątek w nocy nastąpił wybuch w fabryce Foxconn Hon Hai Group w Chengdu. Fabryka tej grupy słynęła z linii produkcyjnej popularnego tabletu iPad 2. Według wstępnych doniesień eksplozja nastąpiła właśnie w tej części produkcyjnej. Prawdopodobnie dwie osoby zginęły natomiast 16 jest rannych w tym trzy ciężko.

Czy iPad jest pechowy?

To jedno z wielu nieszczęść, które dotykają zakłady Foxconn. Wcześniej dochodziły wstrząsające informacje o "epidemii" samobójstw wśród pracowników zakładu. W Chengdu kosztem miliardów dolarów miało powstać globalne centrum produkcji iPad'a. Tym razem iPad 2 eksplodował.

Zobacz video 

Przyczyny eksplozji nie są jeszcze znane. Przyznać jednak trzeba, że nad Jabłkiem ciąży jakieś fatum. W oczekiwaniu na koniec świata podobne tragiczne informacje mogą wieszczyć koniec świata Apple.

Notowania akcji Apple Computer Inc na piątkowym zamknięciu straciły na wartości o 1,56% i obecnie wynosi 335,22 $ za jeden "papier".

Źródło; udn.com , tv.sohu.com

1 komentarz:

  1. Szacuje się, że w wyniku eksplozji w zakładach Foxconn produkcja iPad 2 zmniejszy się o około 22-36%. Straty mogą być mniejsze jeśli uszkodzenia spowodowane wybuchem okażą się mniej poważne. Niemniej jednak to dosyć sporo pomijając oczywiście aspekt warunków pracy podczas wykonywania tych urządzeń, ale to już całkiem inna historia...

    OdpowiedzUsuń

Archiwum bloga