WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 11 maja 2011

ebook cafe - magiczna strefa e-Książki

BezKartek słynie z popularyzacji książki elektronicznej i nowoczesnego rynku wydawniczego. Teraz możesz poznać bliżej magiczną strefę e-Książki.Zapraszamy na espresso do Ebook Cafe

Ebook-cafe to miejsce w którym każdy uczestnik targów II Międzynarodowych Warszawskich Targów Książki może w przyjaznych warunkach przy dobrej kawie zapoznać się z książką elektroniczną. 

Każdy z klientów podczas delektowania się wyśmienitą kawą Caffe Verinano będzie mógł:
 • Zapoznać się z czytnikami książek elektronicznych (papier elektroniczny, tablety, telefony),
 • Przeczytać darmowe fragmenty ebooki,
 • Porozmawiać z osobami "z branży",
 • Zobaczyć ciekawe prezentacje,
 • Zapoznać się z ofertą dostępną na rynku.


Oprócz tego w wyznaczonych godzinach ebook-cafe zaprasza na:
 • Spotkania z autorami ebooków,
 • Prezentacje czytników,
 • Spotkania z ciekawymi ludźmi.


Chcesz odpocząć? Poznać nowe sposoby czytania książek? Zobaczyć jak można powiększyć grono swoich czytelników? Zajrzyj do Czytelni Ebook-Cafe - wyjątkowego miejsca, które warto odwiedzić podczas targów nie tylko dla aromatycznej kawy. 

Ebook-Cafe promuje ebooki i Wirtualną Czytelnię Bezkatek.pl – wymarzoną bibliotekę, w której o dogodnej porze, w łatwy i szybki sposób, za korzystną cenę miłośnicy czytania mają nieograniczony dostęp do wybranych książek. 

Wirtualne wypożyczanie polega na wykupieniu czasu na użytkowanie publikacji. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że czytanie wypożyczonego wydawnictwa jest możliwe niezależnie od dostępu do sieci. Książka w formie ebooka lub audiobooka jest pobierana bezpośrednio na komputer, lub inne bardziej mobilne urządzenie np. telefon. Czytelnik sam decyduje jak długo chce pozostać w jej posiadaniu nabywając określony czas użytkowania. Po upływie wykupionego czasu traci dostęp do publikacji, ponieważ pobrany plik się dezaktywuje. 

Jesteś wydawcą? 

W Czytelni Ebook-Cafe zapoznasz się z nowoczesnymi urządzeniami do czytania książek elektronicznych, takimi jak czytniki oparte o technologię papieru elektronicznego (e-ink), tablety i smarttelefony. 

W Czytelni Ebook-Cafe dowiesz się:
 • w jaki sposób Wirtualna Czytelnia Bezkartek.pl może wzbogacić Twój serwis wydawniczy
 • o korzyściach związanych z możliwością samodzielnego kreowania warunków cenowych dla udostępnianych publikacji
 • o możliwości prowadzenia w oparciu o Czytelnię Bezkartek.pl czytelni pod własną marką
 • o nowoczesnych zabezpieczeniach własności intelektualnej i rozwiązaniach technologicznych umożliwiających definiowanie takich parametrów wypożyczonych publikacji jak: ilość stron możliwych do wydrukowania w określonym czasie, czy ilość urządzeń, na których plik będzie mógł być uruchomiony
 • o modelach współpracy z Bezkartek.pl i Digitalall.pl


Gdzie i kiedy?

Warszawskie Targi Książki - Pałac Kultury i Nauki

Piętro C

12 maja ( czwartek ) od 10 - 18
13 maja ( piątek ) od 10 - 19
14 maja ( sobota ) od 10 - 19
15 maja ( niedziela) od 10 - 17

Plan wydarzeń specjalnych w EBOOK CAFE

12 maja ( czwartek )

 • Przez cały dzień darmowa kawa dla dziennikarzy
12:00- 13:00 – prezentacje firm dla dziennikarzy ( Bezkartek.pl, Digital All, E-media, Libranova, Elib )

13 maja ( piątek )

 • Spotkania z „ ludźmi z branży”
11:00 – 11:30 Piotr Bolek, Elib
12:00 – 12:30 Mariusz Zielke autor powieści Wyrok, który. Spotkanie z autorem, który zdecydował się na wydanie powieści w wersji elektronicznej i jako aplikacja na iPhona przed wersją papierową
13:15 – 14:00 Budowlane książki elektroniczne na e-czytniku
Spotkanie z autorami ebooków wydawnictwa POLCEN mgr inż. Balbina Kacprzyk autorka książki  "Kosztorysowanie obiektów i robót budowlanych". Oraz mgr inż. Janusz Strzyżewski autor książki „Vademecum eksploatacji i konserwacji urządzeń oświetleniowych
15:00 – 15:45 Spotkanie z Georgesem Huberty – prezesem producenta czytników Pocketbook

14 maja ( sobota )

 • Prezentacje ciekawych rozwiązań
11:00 – 11:15  Wirtualna czytelnia, bezkartek.pl
12:00 – 12:30  Integracja księgarni z czytnikiem Pocketbook, E-media
16:00 – 17:00 – Spotkanie z Katarzyną Cymbalistą – Hajib oraz autorami, którzy wspólnie piszą książki na Facebooku.

WYGRAJ CZYTNIK! KONKURS

Czytelnia BezKartek to nowy serwis, w którym będzie można wypożyczać na określony czas ebooki. Jest to innowacyjne przedsięwzięcie w Polsce, które mamy nadzieję, zostanie przyjęte przez czytelników z dużym entuzjazmem, tym bardziej, że ceny będą naprawdę przystępne. W związku z tym, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Hasło dla Czytelni BezKartek", w którym do wygrania jest wspaniały czytnik e-booków.

Przyjdź na nasze stoisko w czasie trwania Warszawskich Targów Książki, odbierz kupon konkursowy, wypełnij go i wrzuć do urny. Z pośród wszystkich haseł, wybierzemy to najlepsze, a wyniki ogłosimy na naszej stronie do 20 maja 2011.

Źródło; BezKartek.pl

1 komentarz:

 1. E-booki za darmo podczas Warszawskich Targów Książki!
  Data publikacji: 11-05-2011

  Mamy dla was kolejną atrakcję.  Jeśli wybieracie się na Targi - warto znać hasło, na które przyznamy Wam 10 e-booków niespodziewanek.  Katarzyna Cymbalista-Hajib będzie przyjmować zainteresowanych, którzy na hasło "BEZKARTEK.PL NAJWIĘKSZA OFERTA E-BOOKÓW I CZYTNIKÓW W POLSCE" dostaną za darmo 10 e-booków.  Wystarczy wpisać swój adres e-mail na listę udostępnioną podczas Targów i lubić nas na Facebooku.  Zapraszamy!

  OdpowiedzUsuń

Archiwum bloga