WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 27 maja 2011

Premier Donald Tusk testuje e-Czytniki eBooków

Warszawskie Targi Książki - Echo wydarzeń

Data publikacji: 26-05-2011
Tegoroczne Warszawskie Targi Książki odwiedziły 35 683 osoby.

Wśród 621 wystawców spore zainteresowanie wzbudziły stoiska wydawców prezentujących nową formę książki i biblioteki.

Bezkartek.pl przygotowało się na takie liczby i zorganizowało 2 stoiska. Oba oblegane przez tłumy ciekawych nowych technologii uczestników Targów. Nasi współpracownicy przez 4 dni pozostawali w gotowości, by służyć Wam wiedzą i doświadczeniem.

Dla tych, którzy nie mogli nas odwiedzić przygotowaliśmy krótkie, tematyczne sprawozdanie...
Premier Donald Tusk testuje e-Czytniki eBookówEBOOK CAFE

Pionierski pomysł połączenia kawiarni z czytelnią książek elektronicznych.
Odwiedzający Ebook Cafe mogli odpocząć od targowego zgiełku i skosztować aromatycznej kawy.
W kawiarni udostępniono bezpłatnie nowoczesne urządzenia do czytania wydawnictw elektronicznych, takie jak czytniki oparte o technologię e-papieru, tablety i smartphony.
Umożliwiono również wgląd w e-książkę oraz ofertę Wirtualnej Czytelni Bezkartek.pl.
Więcej informacji 


Ebook-cafe to miejsce w którym każdy uczestnik targów II Międzynarodowych Warszawskich Targów Książki może w przyjaznych warunkach przy dobrej kawie zapoznać się z książką elektroniczną. 

Każdy z klientów podczas delektowania się wyśmienitą kawą Caffe Verinano będzie mógł:
 • Zapoznać się z czytnikami książek elektronicznych (papier elektroniczny, tablety, telefony),
 • Przeczytać darmowe fragmenty ebooki,
 • Porozmawiać z osobami "z branży",
 • Zobaczyć ciekawe prezentacje,
 • Zapoznać się z ofertą dostępną na rynku.


Oprócz tego w wyznaczonych godzinach ebook-cafe zaprasza na:

 • Spotkania z autorami ebooków,
 • Prezentacje czytników,
 • Spotkania z ciekawymi ludźmi.


Chcesz odpocząć? Poznać nowe sposoby czytania książek? Zobaczyć jak można powiększyć grono swoich czytelników? Zajrzyj do Czytelni Ebook-Cafe - wyjątkowego miejsca, które warto odwiedzić podczas targów nie tylko dla aromatycznej kawy. 

Ebook-Cafe promuje ebooki i Wirtualną Czytelnię Bezkatek.pl – wymarzoną bibliotekę, w której o dogodnej porze, w łatwy i szybki sposób, za korzystną cenę miłośnicy czytania mają nieograniczony dostęp do wybranych książek. 

Wirtualne wypożyczanie polega na wykupieniu czasu na użytkowanie publikacji. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że czytanie wypożyczonego wydawnictwa jest możliwe niezależnie od dostępu do sieci. Książka w formie ebooka lub audiobooka jest pobierana bezpośrednio na komputer, lub inne bardziej mobilne urządzenie np. telefon. Czytelnik sam decyduje jak długo chce pozostać w jej posiadaniu nabywając określony czas użytkowania. Po upływie wykupionego czasu traci dostęp do publikacji, ponieważ pobrany plik się dezaktywuje. 

Jesteś wydawcą? 

W Czytelni Ebook-Cafe zapoznasz się z nowoczesnymi urządzeniami do czytania książek elektronicznych, takimi jak czytniki oparte o technologię papieru elektronicznego (e-ink), tablety i smarttelefony. 

W Czytelni Ebook-Cafe dowiesz się:

 • w jaki sposób Wirtualna Czytelnia Bezkartek.pl może wzbogacić Twój serwis wydawniczy
 • o korzyściach związanych z możliwością samodzielnego kreowania warunków cenowych dla udostępnianych publikacji
 • o możliwości prowadzenia w oparciu o Czytelnię Bezkartek.pl czytelni pod własną marką
 • o nowoczesnych zabezpieczeniach własności intelektualnej i rozwiązaniach technologicznych umożliwiających definiowanie takich parametrów wypożyczonych publikacji jak: ilość stron możliwych do wydrukowania w określonym czasie, czy ilość urządzeń, na których plik będzie mógł być uruchomiony
 • o modelach współpracy z Bezkartek.pl i Digitalall.pl


CZYTELNIA BEZKARTEK
Czytelnia BezKartek to nowy serwis, w którym można wypożyczać na określony czas e-booki. Jest to innowacyjne przedsięwzięcie, które mamy nadzieję, zostanie przyjęte przez czytelników z dużym entuzjazmem, tym bardziej, że ceny publikacji są naprawdę przystępne.
Zaletą Wirtualnej Czytelni Bezkartek.pl jest to, że czytelnicy mogą kupić stosowny dla siebie czas na użytkowanie publikacji i pobrać e-booka lub audiobooka na swój komputer lub urządzenie przenośne.
Użytkowanie jest niezależne od dostępu do sieci. Po opłaceniu opłaty dzierżawnej, określony zostaje stosowny czas na użytkowanie wypożyczonej treści w zależności od wybranej opcji i ceny.
Więcej in formacji tutaj.


SELF-PUBLISHING

W ramach self-publishingu oferujemy autorom możliwość bezpłatnego wydania ich publikacji oraz dołączenia ich tytułu do naszej ogromnej oferty. Podczas Targów odwiedziło nas mnóstwo osób zainteresowanych tą formą wydawniczą.
Wystarczy przyzwoity tekst i chęć podzielenia się twórczością z innymi. Resztę formalności bierzemy na siebie.
Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą wydać e-booka.
Gwarantujemy wysokie prowizje od sprzedaży, przygotowanie e-booka do publikacji, darmowe przekształcenie do formatów PRC i ePub oraz promocję na stronach bezkartek.pl i wśród zarejestrowanych użytkowników.
Więcej informacji tutaj.


SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

Podczas Targów zorganizowaliśmy kilka spotkań z ludźmi z branży wydawniczej. Mieliśmy również niespodziewanych gości, m.in. premiera Donalda Tuska, który przyszedł do Ebook Cafe przetestować funkcjonalność czytników.
Mariusz Zielke podpisywał papierowe wersje głośnego kryminału finansowego pt. "Wyrok". Czytelnicy rozprawiali z nim o wrażeniach po lekturze książki.
Nina Nowak wdała się w dyskusję miłośnikami jej literatury i opowiedziała o swojej roli moderatora w projekcie wspólnego pisania pierwszej książki bez kartek na Facebooku.
Gorące dyskusje nie miały końca.Nawiązaliśmy kontakty z interesującymi ludźmi i organizacjami.

Wszystkim dziękujemy za odwiedziny na Targach.

Źródło; BezKartek.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga