WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 26 listopada 2008

Audiobooki na płycie czy mp3

Takie pytanie nasunęło mi się podczas przeglądania witryny kiosku,gdzie zakupiłem wspaniałą audio książkę "Samotność w sieci".

Książka " czytana ", którą znam z tradycyjnego wydania papierowego.Po zakupie jednak natrafiłem na pierwszy problem.Trudno było go schować do kieszeni :) Jednak ładnie wydany z opisem i fajną okładką.Pięknie się prezentuje wśród innych na półce, ładnie też nagrany.

Jednak jak go słuchać w drodze?W samochodzie w zasadzie nie ma problemu.Gorzej w tramwaju czy na ulicy.Audiobooki w formacie mp3 mogę odsłuchiwać w dowolnym momencie,wtedy kiedy chcę i gdzie chcę.I chyba ta forma ma największe zastosowanie.

Każdy ma swoje gusty i guściki nad którymi ciężko jest dyskutować,bo tak samo przyjemnie czyta się tradycyjne książki,gdzie łatwo powrócić do ulubionego fragmentu.

Jednak myślę,że każda forma ma swoich zwolenników i przeciwników.Zwłaszcza uczniowie mają na pewno odmienne zdanie kiedy muszą przeczytać zadaną lekturę i lepiej ją wysłuchać niż nie znać wcale.

Podobnie odwieczne pytanie książka czy film? Co lepsze?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga