WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 18 lipca 2012

Czym są bundle? Książka papierowa + eBook

Informacja prasowa                                                                                                          Warszawa, 18.07.2012 r.

Virtualo wprowadza pierwsze bundle do polskich księgarni


W czerwcu 2012 r. dystrybutor treści cyfrowych Virtualo – wraz z Empikiem –  wprowadził do sprzedaży w salonach tej sieci pierwsze w polskich księgarniach stacjonarnych tzw. bundle.


Czym są bundle?

Bundle
Książka papierowa + eBook
Bundle to pakiety składające się z książki drukowanej oraz ebooka o tym samym tytule. Obecnie sprzedawane są w formule 2 w cenie 1, gdzie wersja elektroniczna dodawana jest bezpłatnie do papierowej. W przyszłości będą pojawiać się również inne warianty. Po raz pierwszy takie rozwiązanie zastosował ponad dwa lata temu Barnes&Noble – największa sieć księgarni stacjonarnych w USA. W tym samym czasie Virtualo, wraz z Wydawnictwem C.H. Beck, wprowadziło do Polski pierwsze bundle, jednak dostępne tylko w księgarni internetowej. W czerwcu 2012 r. nastąpiła implementacja systemu pozwalającego na generowanie w kasach salonów Empik nowego produktu – kodów Virtualo na ebooki. Umożliwiło to wyjście z contentem cyfrowym poza Internet i dotarcie do grupy Klientów, która preferuje zakupy w księgarniach stacjonarnych. W chwili obecnej w salonach Empik dostępnych jest już około 20 bundli takich wydawnictw jak Zysk i Ska, Fabryka Słów, Wielka Litera i Buchmann, a ich liczba będzie systematycznie rosnąć.

Już po pierwszych kilku tygodniach wiemy, że nowy produkt cieszy się dużym zainteresowaniem – zdradza Robert Rybski, Prezes Virtualo. Nowa usługa umożliwi dużej grupie Klientów wypróbowanie ebooków. Chcemy zbudować większą świadomość nowego produktu wśród osób, które do tej pory nie zetknęły się z książką elektroniczną i kupowały jedynie wersje papierowe. Salony Empik mają w tym zakresie największy potencjał.

Ebooki dostępne w bundlach przekazywane są Klientom w postaci niepowtarzalnego kodu (wydrukowanego na paragonie w kasie Empiku). Należy go wpisać na stronie http://virtualo.pl/kod. Książka zostanie wtedy automatycznie dodana do wirtualnej półki Użytkownika i od tego momentu można z niej wygodnie korzystać. Wykorzystanie kodów nie ogranicza się tylko do bundli. Produkt skierowany jest także do agencji reklamowych, biur prasowych wydawnictw oraz innych firm. Łatwość odbioru i dystrybucji sprawia, że może być wykorzystany jako ebook do recenzji, prezent dla pracowników czy nagroda w różnego rodzaju konkursach.

3 komentarze:

  1. co jest przyjemnego ze słuchania książki, kiedy można ją przeczytać?

    OdpowiedzUsuń
  2. eBook to nie to samo co AudioBook. Reszta to rzecz gustu. Podobnie jak odwieczne pytanie co jest lepsze; książka czy film. Tak samo można rozważać po co oglądać sztuki Szekspira skoro można je przeczytać. Niektóre interpretacje AudioBooków dają książkom nowe życie i zdarza się, że lepiej je się słucha niż czyta.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zdania nt. książek cyfrowych są podzielone, podejrzewam, że tyle opinii ile osób. Faktem jest jednak, że ebooki coraz mocniej wkraczają w nasze życie, stając się powszechnymi.

    OdpowiedzUsuń