WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 28 sierpnia 2013

Partnerski Dashboard Virtualo

Virtualo udostępnia na swojej platformie interaktywny panel do zarządzania sprzedażą e-contentu dla wydawców

28.08.2013
Nowoczesne narzędzia analityczne to podstawa prowadzenia skutecznego i efektywnego biznesu. Virtualo z myślą o partnerach handlowych stworzyło interaktywny dashboard, czyli panel informacyjny, zawierający najważniejsze dane dotyczące sprzedaży, portfolio produktów, bezpieczeństwa plików oraz promocji.  Dane raportowane są w czasie rzeczywistym.

Od kilku lat na całym świecie obserwujemy wzrost znaczenia business intelligence - dane odgrywają coraz większą rolę w zarządzaniu i w zwiększaniu konkurencyjności firmy. Dzięki nowym technologiom i programom ich gromadzenie, przetwarzanie i analizowanie stało się przyjazne i łatwe w zastosowaniu. O zaawansowaną analitykę danych wzbogaciły się takie dziedziny jak sprzedaż, marketing, finanse, logistyka i wiele innych. Dzisiejsze decyzje biznesowe w coraz większym stopniu bazują na rzetelnych i obiektywnych danych oraz wskaźnikach.

Podążając za światowymi trendami w biznesie bazującymi na wykorzystaniu systemów business intelligence, Virtualo stworzyło zestaw nowoczesnych narzędzi mających na celu wsparcie skutecznego zarządzania sprzedażą i promocją, szybsze wprowadzanie do sprzedaży produktów cyfrowych oraz przyjazne korzystanie z platformy współpracującym z dystrybutorem wydawnictwom. Planujemy rozwój naszego systemu zarówno pod kątem użyteczności dla wydawcy, jak również różnych funkcji i opcji umożliwiających nowoczesne modele sprzedaży i promocji - informuje Robert Rybski, Prezes Virtualo. Jako lider rynkowy wyznaczamy standardy zarówno pod kątem bezpieczeństwa systemów informatycznych, jak i sposobów skutecznego zarządzania kategorią produktów cyfrowych - dodaje.

Dashboard, czyli wdrożony interaktywny panel informacyjny, zawiera obecnie 7 modułów z danymi na temat sprzedaży, promocji, bezpieczeństwa i oferty wydawcy. Korzystając z przyjaznej funkcji systemu można oglądać dane z ostatnich 7, 30 i 90 dni. Górne boksy można zamieniać miejscami poleceniem "drag&drop" lub część z nich wyłączyć. Panel zawiera również pierwszy rating zbudowany przez Virtualo - klasyfikację produktu w ofercie wydawcy oraz klasyfikację w sieci dystrybucji.  Bardzo przydatnymi, dającymi obraz sytuacji, narzędziami są również "TOP10"  oraz wykres sprzedaży. TOP10 pokazuje listę bestsellerów w wybranym okresie wraz z informacjami na temat liczby sprzedanych formatów. Wykres ilustrujący sprzedaż jest na razie dostępny w wersji basic i wkrótce zostanie rozbudowany o dodatkowe funkcje. Obecnie pokazuje porównanie sprzedaży w wybranych latach, wkrótce zyska interaktywność i wiele użytecznych opcji.

Interaktywny panel administracyjny dla wydawców, wzorowany na systemach klasy business intelligence, to kolejny etap w rozwoju firmy Virtualo jako lidera rynku i największego dystrybutora treści cyfrowych. Wdrożone rozwiązanie umożliwi Klientom biznesowym  i partnerom handlowym firmy szybki dostęp do informacji przyczyniając się do wzrostu sprzedaży i usprawnienia procesów decyzyjnych. Przyjazny i szybki dostęp do danych ma zapewnić wydawcom efektywniejszą współpracę z Virtualo i aktywne działania promocyjno-sprzedażowe w zmieniających się warunkach rynkowych.

Informacja prasowa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza