WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 23 października 2013

Nowe usługi Virtualo dla wydaców

Skład kompleksowy i archiwum cyfrowe. Nowe usługi Virtualo prezentowane podczas najbliższych Targów Książki w KrakowieRynek e-booków rozwija się dynamicznie, a wydawcy poszukują nowych rozwiązań, które pomogą im odpowiedzieć na potrzeby Klientów. Z myślą o swoich partnerach biznesowych Virtualo zaprezentuje 24 października 2013 roku na Krakowskich Targach Książki nowe usługi związane z kompleksowym składem książek papierowych i e-booków oraz archiwum cyfrowego.

Spotkanie organizowane przez największego dystrybutora książek w Polsce zatytułowane „O książkach papierowych i elektronicznych. Jak efektywnie połączyć skład i konwersję” odbędzie się pierwszego dnia Targów Książki w sali nr 3 w godzinach 12:00–13:00. Podczas prezentacji zostaną przedstawione najciekawsze zagadnienia związane z wzbogaconą ofertą Virtualo dla wydawców.
Czym jest „skład kompleksowy”? Wszystko w jednym miejscu!
Skład kompleksowy to zupełna nowość na rynku e-booków, czyli usługa jednoczesnego przygotowania książek do druku i  do wersji elektronicznych. Dzięki temu, że cały proces przebiega w jednym miejscu i czuwają nad nim specjaliści zarówno w dziedzinie składu, jak i  konwersji plików, można uniknąć dublowania pracy poszczególnych osób oraz różnych technicznych trudności. Co więcej, czas przygotowania obu wersji książki jest krótszy, cena bardziej atrakcyjna, a powstałe w ten sposób e-booki mogą wyglądać identycznie jak ich wydrukowane odpowiedniki. Wydawca zyskuje cenny czas, nie musi koordynować pracy podwykonawców z różnych firm, a za prawidłowy przebieg i efektywność procesu składu i konwersji odpowiada Virtualo.
Archiwum cyfrowe, czyli porządek w wirtualnych zasobach
Archiwum cyfrowe to platforma udostępniona przez Virtualo, w ramach której wydawca może zarządzać swoimi plikami i materiałami archiwalnymi. Przygotowanie każdego e-booka wiąże się z tworzeniem wersji, akceptacją pliku, przesyłaniem materiałów, które mają być załączone do książki. Dzięki archiwum cyfrowemu wszystkie materiały znajdą się w jednym miejscu, a funkcje platformy pozwolą nimi wygodnie zarządzać.
Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowej usługi z uwagi na zapotrzebowanie wydawców, którzy niejednokrotnie zgłaszali nam konieczność uporządkowania własnych zasobów cyfrowych. Wyobraźmy sobie sytuację, w której wydawnictwo ma ponad pół tysiąca tytułów, a każdy tytuł już co najmniej 3–4 wersje. Do zarządzania takim archiwum potrzebna jest odpowiednia infrastruktura – mówi Danuta Górnicka, Dyrektor Sprzedaży w Virtualo.
Spotkanie dedykowane wydawcom podczas krakowskiego święta książki to kolejna inicjatywa Virtualo przygotowaną z myślą o aktualnych i nowych partnerach biznesowych, z którymi dystrybutor chce aktywnie rozwijać rynek e-książek w Polsce. Dla uczestników prezentacji została przygotowana specjalna oferta umożliwiająca skorzystanie z nowych usług wdrożonych przez Virtualo. Odbywające się w dniach 24-27 października Targi Książki w Krakowie to dobra okazja, aby zaprezentować ciekawe, kompleksowe rozwiązania łączące książkę papierową i elektroniczną oraz nowe funkcje autorskiej platformy Virtualo.
Informacja prasowa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza