WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 9 lipca 2010

Wilczy apetyty Empik - u

Empik zawarł umowę z księgarnią internetową Merlin.pl. 8.07.2010 r. firmy porozumiały się w sprawie połączenia firm. Empik obejmie 60 % udziałów w Merlin.pl S.A., których wartość została wyceniona na 115 - 130 mln złotych.

W planach jest debiut giełdowy spółki w przyszłym roku. Wilczy apetyt Empik-u został chwilowo zaspokojony, ale może to jeszcze nie być ostatnie wydarzenie na rynku. Czy po zgodzie UOKiK-u na transakcję Merlin.pl pójdzie również w kierunku wydawnictw cyfrowych ? Czy uda się wykorzystać efekt skali i polepszyć nie najlepsze wyniki finansowe ?

Empik wydaje się być szczególnie zainteresowany sprzedażą na odległość jakby przeczuwając nieuniknioność takiego działania.

Czas pokaże czy jest tylko handlowa akwizycja, czy budowanie silnej polskiej marki ?

Źródło ; internetstandard.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga