WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

wtorek, 24 marca 2009

Czytelnictwo maleje przychody wydawców rosną

Czytelnictwo w Polsce w 2008 roku, jak informuje najnowszy raport Biblioteki Narodowej, drastycznie maleje. Według autorów przynajmniej jedną książkę w ubiegłym roku przeczytało 38 % ankietowanych. Podobno jest to najgorszy wynik w historii przeprowadzania badań.

To bardzo zadziwiające wyniki. Czytając raporty finansowe wydawnictw nie trudno zauważyć, że większość z nich osiągnęła większe przychody ze sprzedaży oraz zyski. Czyżby polskie książki kupowali cudzoziemcy lub kosmici ? Nie można tego wytłumaczyć wzrostem cen. Może większość klientów księgarni kupuje książki jako ozdobę na półki ? Może jest jakiś błąd w metodologii ? Czy brano pod uwagę wydawnictwa cyfrowe ?

Zaskakujące w raporcie jest również stwierdzenie, że największy kontakt z książką mają internauci. Co na to ten, który określił internautów ludźmi pijącymi piwo i oglądającymi strony o seksie ?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga