WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

niedziela, 29 marca 2009

E-papier Fujitsu FLEPia ebook reader podnosi poprzeczkę

E-papier Fujitsu FLEPia ebook reader od 18.03.2009 roku jest już dostępny na rynku japońskim. Pierwszy kolorowy czytnik ebooków to kolejny krok w rozwoju e-papieru. Technicznie znacząco podnosi poprzeczkę w wyścigu o dominacje na rozwijającym się rynku czytników. Dystrybutorem FLEPii jest Frontech Fujitsu Limited i Fujitsu Laboratories Limited.


8 calowy ( 123,6 mm x 164,8 mm ) ekran zdolny jest wyświetlać 260000 kolorów wysokiej rozdzielczości. Przyjazny dla środowiska w wersji z 4GB SD zdolny jest przechowywać około 5 ooo odpowiedników papierowych książek. Wbudowany wireless LAN oraz głośniki stereo, gniazda słuchawkowe, posiada Bluetooth, złącze USB. To tylko niektóre dane techniczne.

Przewidywana sprzedaż w Japonii do końca 2010 roku 50 000 sztuk.

Użytkownicy będą mieli możliwość bezpośredniego zakupu u największego japońskiego dostawcy ebooków. E-papier posiada możliwość, dzięki oprogramowaniu Windows CE5.0, tworzenia dokumentów tekstowych, przeglądania i wysyłania wiadomości e-mail. Czytelnicy o słabszym wzroku zapewne skorzystają z funkcji powiększenia wyświetlanego tekstu poprzez dotykowy ekran.

Długość pracy baterii około 40 godzin czyli 2 400 stron przy czytaniu jednej strony przez minutę w 64 kolorach.

Niewątpliwie kolorowy ebook reader Fujitsu podnosi konkurencji poprzeczkę. Szkoda, że również cenowo. Konkurencja jednak w tym segmencie urządzeń zaostrza się i na pewno nie jest to jeszcze ostatnie wydarzenie.

Co z tą Polską jednak ? Mieliśmy być drugą Japonią, Irlandią nie jesteśmy, ale mniej zdolni chyba nie jesteśmy ? Polak już nie potrafi ?
Dokładny opis urządzenia znajdziesz ; http://www.frontech.fujitsu.com/en/ chyba, że wolisz po japońsku http://www.frontech.fujitsu.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga