WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 9 sierpnia 2010

AudioPolityka do słuchania

Tygodnik Polityka ukazał się po raz pierwszy w wersji audio. Prawdopodobnie przyjmie się nazwa AudioPolityka. To bardzo ciekawy pomysł i nowatorski, jak na polski rynek. AudioPolityka do słuchania nadaje się doskonale podobnie jak AudioBooki.

Na świecie mamy już kilka wydań audio choćby tuż za naszą granicą. Jeszcze niedawno niemiecko języczne e-wydanie audio można było zakupić w 4M.

Mankamentem AudioPolityki jest to, że tak naprawdę kupujemy wybrane artykuły czytane przez lektora. Całe wydanie tygodnika Polityka nie jest dostępne z wersji audio. Możemy się pocieszać, że wybór padnie na rzeczywiście wartościowe artykuły. Oczywiście żywotność tygodnika Polityka jest dłuższa niż prasy codziennej.

AudioPolityka jest do nabycia na stronie audioteka.pl oraz 4M. Oby tylko nikt przedwcześnie nie wycofał się z projektu zostawiając prenumeratorów na lodzie. Często tak u nas niestety bywa. Wydawcy i dystrybutorzy kierując się swoim krótkowzrocznym interesem wbrew zapowiedzi wycofują z dystrybucji wydawnictwa cyfrowe. Miejmy nadzieję, że nie tym razem, a Polityka nakreśli nowy trend na naszym rynku.

Warto również pochwalić wydawcę za odwagę i pomysłowość choć trochę podpatrzoną, ale wzorce przednie. Ciekawe, jak przyjmą czytelnicy - słuchacze audioprasę ?

2 komentarze:

 1. Zalety Polityki w audio

  * Możesz słuchać artykułów wtedy, kiedy nie masz czasu na ich czytanie, np. podczas pracy lub podróży samochodem
  * Dzięki cyfrowemu i wygodnemu formatowi płacisz tylko za treść, a artykuły odtworzysz na tysiącach urządzeń np. w telefonie.
  * Posiadasz natychmiastowy dostęp z każdego miejsca na świecie.
  Nie ważne gdzie mieszkasz - Sydney czy w Waszyngtonie
  * Dostawa bez żadnych opóźnień i kosztów wysyłki
  * Czasopisma w wersji audio są bardzo popularne w USA.
  Ten sposób obcowania z gazetą zyskał bardzo dużo zwolenników

  OdpowiedzUsuń
 2. "Warto być osobą, która nie tylko dba o zawartość portfela, ale także wywiera pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Gazety już po kilku dniach lądują w koszu na śmieci. Zamiast przepłacać za papier i przyczyniać się do wycinki lasów lepiej zamówić szybszą i tańszą prenumeratę w cyfrowym formacie. Lepiej stać się odpowiedzialnym konsumentem. To się zwyczajnie opłaca."

  OdpowiedzUsuń

Archiwum bloga