WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 17 września 2010

Empik z czytnikiem eBooków wchodzi do gry

Empik, prawdopodobnie w listopadzie 2010 r. chce wystartować ze swoim czytnikiem eBooków. To kontynuacja strategii wejścia Empiku w powiększający się rynek książki elektronicznej. Pierwszym krokiem było przejęcie udziałów w księgarni internetowej Virtualo, która właśnie wprowadziła 800 tytułów na e-czytnik 30 wydawnictw.

Empik przymierza się do ceny czytnika w okolicach 500 zł. Testowany jest czytnik Onyx. Równolegle jednak powstał alians z niemiecką księgarnią Thalia, do którego dołączyli detaliści z trzech państw europejskich. Celem współpracy jest wynegocjowanie jak najlepszej ceny wytworzenia czytnika. To dla nas czytelników dobra wiadomość.

Nie wiadomo jednak czy Empik nie zwiąże czytnika tylko ze swoją dystrybucją. Virtualo współpracuje z dystrybutorem czytników Libranova. Można więc powiedzieć, że czytniki są dostępne w ofercie Empiku. Niestety nie są to jeszcze atrakcyjne ceny, ale pasjonatów nie brakuje. Ceny kształtują się od 899 zł do 3 299 zł i do wyboru mamy 10 czytników.

Wspominając również o projekcie Kolportera eClicto widać wyraźnie, że nie jest to " Początek rewolucji " jak napisała wyborcza.biz lecz konieczność, którą wymuszają rosnący się rynek wydawnictw cyfrowych oraz konkurencja. Kto się nie załapie na tort rosnący o około 40 % rocznie ten będzie miał ...

Podobny sposób dystrybucji rozwija księgarnia BezKartek.pl. W ofercie tej księgarni jest 11 rodzajów czytników w cenach od 700 zł do 1 491 zł właśnie za czytnik Onyx Boox 60 do tego około 170 tys. publikacji elektronicznych.

Czytio.pl również proponuje e-czytniki " niezależne ". Wybór zaczyna być coraz większy.

Nas czytelników to cieszy i ciągle marzymy o czytniku za przysłowiowe 1 zł i zerowym podatku VAT na wszystkie książki. Tylko czy odpowiedzialni ministrowie książki czytają ?

Źródło ; wyborcza.biz , virtualo.pl, sklep.libranova.eu, BezKartek.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga