WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 26 września 2011

Właściciele e-Czytników czytają i kupują więcej książek

Nowe badania Harris Interactive są bezwzględne dla tradycyjnych czytelników. Właściciele e-Czytników czytają i kupują więcej książek niż inni.

Według badań w trybie online, przeprowadzonych w lipcu 2011 r. na grupie 2183 dorosłych osób w wieku powyżej 18 lat w USA liczba użytkowników e-Czytników wzrosła do 15% populacji wobec 8% w roku ubiegłym. Jeden na sześciu Amerykanów nie posiadających e-Czytnika planuje jego zakup w najbliższym półroczu.


E-czytelnicy czytają więcej książek.

32 % badanych czyta w ciągu roku 11 do 20 książek, a 27% 21 i więcej. Natomiast 16% przeciętnych czytelników czyta między 11 i 20 książek, a tylko 20%  ponad 21.

Zakup książek w ciągu roku deklaruje 17% e-czytelników od 11 do 20 egzemplarzy i 17% 21 i więcej. Tymczasem 32 % przeciętnych czytelników nie kupiło żadnej książki w ciągu roku, zaledwie 10% od 11 do 20, a 9%  21 i więcej. Tylko 6% e-czytelników nie sięgnęło po portfel w księgarni.

Użytkowanie e-Czytnika wpływa korzystnie także na zwiększenie czytelnictwa. 36% e-czytelników (statystycznych 16%) twierdzi, że czyta więcej.

Wyniki podważają twierdzenie, że książka i gadżety elektroniczne "ogłupiają". Gorzej w badaniach wypadają niestety tradycjonaliści. Być może nie są na tyle zdopingowani by sięgnąć po lekturę.

Źródło; the-digital-reader.com , harrisinteractive.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga