WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 28 września 2011

Znane i lubiane w Virtualo

Warszawa, 28.09.2011
Virtualo Sp. z o.o.
Ul. Marszałkowska 104/122
00-017 Warszawa
Tel. +48 22 551 32 27

Do Virtualo dołącza Albatros, Czarne, Buchmann i Wolters Kluwer!


Virtualo posiada w ofercie ebooki i audioboooki od ponad 125 polskich wydawnictw. We wrześniu do sieci dystrybucji Virtualo dołączyły kolejne znane i lubiane wydawnictwa: Albatros, Czarne, Buchmann oraz Wolters Kluwer. „Finalizujemy obecnie jeszcze kilka umów, które z pewnością ucieszą eCzytelników” - zdradza Marta Kociszewska, która od połowy sierpnia zajmuje się w Virtualo współpracą z Wydawcami. Ebooki nowych wydawnictw pojawią się w sprzedaży od połowy października, część książek jest już dostępna w sklepach partnerskich sieci Virtualo.

Albatros – literatura faktu i beletrystyka w formatach PDF i EPUB

Wydawnictwo Albatros jest jednym z najpopularniejszych wydawnictw na polskim rynku. Jak można przeczytać na stronie wydawnictwa credo Albatrosa to: „najsławniejsi autorzy, najgłośniejsze książki, największe światowe bestsellery”. Wydawnictwo specjalizuje się we współczesnej literaturze faktu i beletrystyce. Wśród autorów Albatrosa znajdują się m.in. współcześni mistrzowie sensacji i horroru - Harlan Coben, Stephen King, Graham Masterson, Ken Follett czy Robert Ludlum, literatury obyczajowej – m.in. Tony Parsons czy Nicholas Sparks, oraz autorzy, których można uznać za klasyków współczesnej prozy – m.in. Mario Puzo, Kurt Vonnegut czy Truman Capote.
Wśród ebooków wydanych przez wydawnictwo Albatros, które już wkrótce pojawią się w ofercie Virtualo, znajdują się m.in. „Malowany ptak”, „Randka w ciemno” i „Wystarczy być” Jerzego Kosińskiego, „Czarna bezgwiezdna noc” Stephena Kinga czy „Cel” Simona Kernicka.

Czarne – reportaże, eseje i proza dla ambitnego eCzytelnika

Wydawnictwo Czarne istnieje na polskim rynku od 1996 r. Specjalizuje się w reportażach, eseistyce oraz współczesnej prozie środkowoeuropejskiej, w tym również polskiej. Książki Czarnego wydawane są w kilku seriach (Europa Środkowa, Europejki, Mała Seria, Inna Europa Inna Literatura, Sulina, Ze Strachem, Reportaż, Lilith), jak i poza seriami. Autorzy Czarnego pozwalają czytelnikom odkryć nieznane zakamarki Europy, poznać prawdziwe życie ludzi w różnych zakątkach świata. Przedstawiają świat bez ubarwień – pełen emocji, różnorodnych kultur, lokalnych rytuałów, ale też świat, w którym nie brak bólu i cierpienia.
Autorzy Czarnego są finalistami i laureatami licznych nagród literackich w Polsce (m.in. Nike, Angelus (Literacka Nagroda Europy Środkowej), Literackiego Paszportu Polityki, Nagrody im. Beaty Pawlak) i całej Europie (m.in. European Book Prize, Prix Amphi, Adalbert-Stifter-Preis, Międzynarodowa Nagroda Literacka Vilenica). Wśród autorów Czarnego znajdują się popularni pisarze m.in. Mariusz Szczygieł, Andrzej Stasiuk, Wojciech Tochman, Jacek Hugo-Bader, Dubravka Ugresic czy Jurij Andruchowycz.
Na początek współpracy Wydawnictwo Czarne przygotowało w formie ebooków największe bestsellery ostatnich lat m.in. „Gottland” Mariusza Szczygła, „Cafe Museum” Roberta Makłowicza, „Jadąc do Babadag” oraz „Dziennik Pisany później” Andrzeja Stasiuka, a także książki w formacie audio do słuchania m.in. „Dzisiaj narysujemy śmierć” Wojciecha Tochmana.

Buchmann – książki edukacyjne dla dzieci i dorosłych, historia i biografie

Wydawnictwo Buchmann działa na polskim rynku wydawniczym od 1987 r. W ofercie wydawnictwa znajdują się przede wszystkim książki edukacyjne i językowe dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych, poradniki, książki historyczne i biografie. Od 2008 r. nakładem wydawnictwa ukazuje się ciesząca się wielką popularnością czytelników polska edycja księgi rekordów Guinnesa, od zeszłego roku natomiast wydawnictwo pod logiem „Fabryki Sensacji” publikuje bestsellerowe powieści m.in. Jacka Higginsa czy Toma Clancy.
Obecnie w ofercie Virtualo znajdują się 2 ebooki wydawnictwa - „Hitler. Wielkie Biografie” i „Piłsudski. Wielkie Biografie” autorstwa Katarzyny Fiołki. Wkrótce dostępnych będzie więcej tytułów.

Wolters Kluwer – literatura specjalistyczna: prawo, biznes, zarządzanie

Wolters Kluwer jest jednym z największych na polskim rynku wydawcą książek prawniczych i biznesowych. Publikacje wydawnictwa znane są bliżej czytelnikom pod trzema markami: ABC, LEX i Oficyna. W ofercie Wolters Kluwer znajdują się książki z zakresu prawa, biznesu i ekonomii, ochrony zdrowia, środowiska, oświaty. Misją wydawnictwa jest dostarczanie „aktualnych, kompleksowych i rzetelnie opracowanych informacji dotyczących zagadnień prawnych i biznesowych”. W ofercie Virtualo już wkrótce znajdą się zarówno kodeksy i teksty ustaw, jak również publikacje z zakresu ekonomii, biznesu, zarządzania i marketingu. 

Informacja prasowa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga