WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

czwartek, 30 sierpnia 2012

E-czytniki wygrywają z komputerami

Czytniki książek coraz bardziej popularne

Blisko 60 procent Polaków nie przeczytało w ciągu roku żadnej książki. Czy e-booki odmienią niekorzystną tendencję? Jak na razie sklepy internetowe odnotowują rosnącą sprzedaż czytników książek. To optymistyczny prognostyk.

Na ulicach, dworcach a także w środkach komunikacji miejskiej coraz częściej spotyka się osoby z charakterystycznymi urządzeniami do złudzenia przypominającymi tablety. Nie są to jednak wielbiciele Angry Birds i innych sieciowych rozrywek, lecz miłośnicy literatury. Elektroniczne czytniki książek szybko zdobywają nowych zwolenników.

Już od kilku miesięcy zauważamy wzrost zainteresowania produktami z tej grupy. Ich sprzedaż rośnie z miesiąca na miesiąc, a największym popytem cieszą się czytniki z przedziału cenowego do 400 złotych – mówi Tomasz Chrobak, menedżer produktu w Agito.pl

Czym tłumaczyć  rynkowy sukces elektronicznych czytników książek? Jednym z głównych czynników jest cena - książki elektroniczne są tańsze od papierowych. Ale to tylko jeden z argumentów przemawiających na korzyść nowej technologii.  Nabywca e-booka zyskuje sporo miejsca zarówno w domowej biblioteczce, jak i w torbie podróżnej. Miłośnik książek nie musi szukać w pokoju miejsca na dodatkowe regały, a wybierając się w podróż bądź na wakacyjny wypoczynek zamiast jednej książki może zabrać kilkaset tytułów. Elektroniczne czytniki wygrywają też rywalizację z komputerami. To przede wszystkim zasługa technologii E-Ink, która sprawia, że obraz na wyświetlaczu zawsze wygląda tak samo, niezależnie od kąta obserwacji i naświetlenia. Ponadto urządzenie cechuje bardzo niski pobór energii. W pełni naładowana bateria wystarcza na przeczytanie około pięciu tysięcy stron tekstu. Czytelnik nie męczy też wzroku, tak jak w przypadku wyświetlaczy ciekłokrystalicznych.

Trudno się zatem dziwić, że czytniki książek coraz szybciej znikają z półek. Klienci Agito.pl najchętniej sięgają po produkty Prestigio, a jednym z najpopularniejszych modeli jest PER3072B. Urządzenie posiada siedmiocalowy ekran o rozdzielczości 800x600 pikseli. Nawigacja kontrolowana jest przez wygodnie umieszczone przyciski. Z kolei Prestigio PER3526B to propozycja dla nieco bardziej wymagających czytelników. Największym walorem urządzenia jest sześciocalowy wyświetlacz wykonany w technologii E-Ink typu Perl. Takie rozwiązanie cechuje znakomity kontrast, co sprawia, że czytanie książek elektronicznych staje się prawdziwą przyjemnością. Oba produkty Prestigio obsługują najbardziej popularne formaty audio, dzięki czemu ich użytkownik może także posłuchać ulubionej muzyki lub audiobooka. Bardzo interesującym czytnikiem jest iRiver Story HD. Wyróżnia się on rozdzielczością ekranu – 1024x768 pikseli. Żaden z czytników książek nie oferuje tak wysokiej rozdzielczości. Sześciocalowy ekran wykonany w technologii E-Ink zapewnia komfort podczas obcowania z lekturami. Warto dodać, że urządzenie obsługuje wiele formatów plików, w tym również Microsoft Office. Czytniki PER3526B, PER3072B oraz iRiver Story HD posiadają 2 GB pamięci wewnętrznej, co pozwala na przechowywanie około 2,5 tysiąca e-booków.

Wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższych lat światy książek tradycyjnych oraz tych w wersji „e”będą istniały równolegle obok siebie. Pozostaje mieć nadzieję, że czytniki przyciągną do lektury coraz większą rzeszę młodszych Polaków, zafascynowanych elektronicznymi gadżetami.

Przykładowe ceny elektronicznych czytników książek z oferty Agito.pl:

Prestigio PER3072B, cena ok. 339 zł
Prestigio PER 3152B, cena ok. 322 zł
Prestigio PER3526B, cena ok. 525 zł
iRiver Story HD, cena ok. 619 zł

Pełna oferta czytników książek na stronie www.agito.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga