WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

sobota, 15 sierpnia 2009

Czytniki Sony Reader Pocket Edition i Edition Touch

Na koniec sierpnia Sony przygotowuje nowe modele czytników do czytania cyfrowych publikacji. Czytniki Sony Reader Pocket Edition i Edition Touch. Jest to część realizacji programu, jakże nam miłego, zwiększenia dostępności poprzez przystępniejsze ceny. Co prawda ceny ciągle pozostają mało atrakcyjne, ale liczą się chociaż chęci. Sony Reader Pocket Edition przewidywany jest w cenie 199 $ natomiast Sony Reader Edition Touch " jedyne " 299 $. Natomiast przygotowywana jest oferta eBooków w cenach magicznych 9,99 oczywiście wszystko w sklepach Sony.

Prezes Sony Digital Reading Business Division Steve Haber pragnie poszerzyć rynek i zapewnić większy dostęp do konsumentów bez względu czy chcą to kupić, pożyczyć czy otrzymać za darmo. To miłe, bo na bazie Google Books klienci Sony mają dostęp do ponad miliona tytułów zoptymalizowanych do aktualnych modeli czytników Sony poprzez ebookstore.sony.com.

Oba nowe modele czytników Sony mają dobre wzornictwo i funkcjonalność. Oczywiście ekrany mają zbliżone do wrażenia papieru tzw. E Ink.

Oprócz technicznych danych z tych praktycznych Sony Reader Pocket Edition mieści się spokojnie w damskiej torebce, co wcale nie jest jeszcze rekordem, ale również w męskiej sfatygowanej kieszeni. Sony Reader Touch Edition natomiast posiada ocztwiście dotykowy ekran z szybką i łatwą nawigacją, można robić notatki ( chyba nie znikną jak w Amazonie ? ) ręcznie lub z klawiatury, Oxford English Dictionary i jakżeby inaczej regulowaną wielkość trzcionki.

Zresztą ważne, że jesteśmy coraz bliżej większej dostępności czytników i może jeszcze i silna złotówka wspomoże czytelników.

Żródło ; www.sony.com

2 komentarze:

  1. Mieszkam w Szwecji. Właśnie koreański (Korea Płd, Neolux) model czytnika, Nuut, będzie tutaj lansowany na Targach Książki w Göteborgu. Piszą, że " Poraz pierwszy czytnik jest lansowany w Szwecji jako pierwszym kraju w Europie." Wyglada na to, że w Polsce już dawno wylansowano. Czy ktoś wie coś konkretnego na ten temat? Na przykład jakiś artykuł w prasie?
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. To ciągle wysokie ceny. Naszym zdaniem powinny się na tym etapie kształtować w cenach odtwarzaczy DVD, aby stały się bardziej powszechne.

    OdpowiedzUsuń

Archiwum bloga