WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 28 sierpnia 2009

E-paper ekologiczna przyszłość

E-paper elektroniczne czytniki - technologia stworzona, aby czytać e-książki, e-podręczniki, e-prasę, e-czasopisma. Globalny rynek e-paper jak się szacuje wzrośnie do 2018 r. do 1,8 miliarda sztuk i 9,6 miliardów $ przychodów. E-książki stanowią większość dochodu dzięki zastosowaniu wyświetlacza e-Ink ( EPD ), który pozwala czytać bez narażania wzroku na nieprzyjemny efekt.

Jak zauważa DisplaySearch w latach 2003-2004 mieliśmy dostępny jeden model, w 2006 r. trzy, pięć w 2007 r. i około 20 w 2009 r. Prognozuje się równocześnie wzrost sprzedaży z miliona sztuk w 2008 do 77 milionów w 2018 r.!!!

Niedawno na rynek weszła Fujitsu FLEPia e-book używając technologii LCD. Ze względu jednak na wysoką cenę przed rokiem 2011 nie przewiduje się dotarcia do wielu odbiorców.

Jennifer Colegrove, dyrektor ds. technologii DisplaySearch zauważa, że wyświetlacze e-paper pochłaniają mało energii, są łatwe w odczycie nawet w pełnym słońcu. Ponadto są ekologiczne ponieważ zmniejszają zużycie papieru oraz pozwalają oszczędzić czas i koszty pracy co odczuwają z korzyścią konsumenci.

Pod względem technologii wyświetlacze EPD prowadzą wzrost rynku. Drugim co do wielkości jest Bi-stable LCD. Nadal jednak szuka się tańszych rozwiązań co przyczyni się do dalszego rozwoju rynku.

Wydawnictwa cyfrowe szczególnie są za obniżką cen, a technologia niech się rozwija, również i w Polsce naszej.

Źródło ; www.digitimes.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga