WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

wtorek, 24 listopada 2009

Intel Reader dla dyslektyków

Intel Reader wprowadził do sprzedaży urządzenie, które robi zdjęcia druków przetwarza je do postaci cyfrowej. Po przekształceniu możliwe jest powiększenie tekstu lub jego odczytanie w wersji dźwiękowej. Z książki lub publikacji powstaje AudioBook.

Urządzenie Intel Reader jest bardzo prosta. Wystarczy zrobić zdjęcie, a niemal wszystko robi się same, można słuchać. Osoby, które mają problem ze wzrokiem lub cierpią na dysleksje mają bardzo ułatwione życie. Interesujący nas tekst " łapiemy w obiektywie " i już. Tajemnicą i całym sercem urządzenia Intel Reader jest procesor Intel Atom. Zaletą jest równiież możliwość zapisywania treści i odtwarzanie w dowolnym momencie. Waży 0,63 kg i ma wymiary ; 16.5cm x 13.6cm x 3.3cm czyli praktycznie jest wielkości książki.

Intel Reader ma możliwość podłączenia słuchawek także zachowuje indywidualny wymiar przekazu. Idealny jak pisze producent do słuchania i przechowywania tekstów. Zalecany jest osobom mającym problemy ze wzrokiem i dla dyslektyków. Może mieć jednak zastosowanie dla działalności biznesowej. Zresztą wszelka kreatywność tylko od nas zależy.

Cieszy, że Intel Reader może pomóc ludziom w różnych sytuacjach życiowych. Wydawnictwa cyfrowe są bardzo za. I chwała Intelowi, że znalazł dobry pomysł. Dla dyslektyków jest to idealne urządzenie, które pozwala przezwyciężyć dolegliwości.

Teraz cena wydaje się wysoka, ale im bardziej powszechna będzie to technologia tym miejmy nadzieje tańsza.

Ministrowie różnych dziwnych ministerstw może też szperają w internecie i zaczną wprowadzać coś wreszcie dla ludzi zamiast walczyć np. z MUZEUM.

Źródło ; www.intel.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga