WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

niedziela, 16 maja 2010

Europeana jeszcze nie doskonała

Europeana Europejska Biblioteka Cyfrowa w drugim roku działalności posiada już 7 milionów zdigitalizowanych pozycji. To dosyć spory przyrost. Komisja Europejska postanowiła jednak przyśpieszyć.

5.05.2010 r. Parlament Europejski uchwalił rezolucję o zmianie m.in. prawa autorskiego. Zmiany mają dotyczyć uproszczonej procedury w stosunku do autorów, którzy nie żyją lub nie można ich zidentyfikować,

Projekt Europeana pochłania zaledwie 2,5 miliona euro rocznie. Nie jest to więc kwota gwarantująca oszałamiający sukces. Zwłaszcza, że sama strona pozostawia wiele do życzenia.

Polska udostępniła dotychczas zaledwie 4,6 % zawartości biblioteki. Jesteśmy, więc zaskakująco na 6 miejscu. Prym wiedzie Francja z 40 % udziałem,

Ciekawe czy nasz odpowiedzialny minister słyszał i tym projekcie ?

Źródło ; di.com.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga