WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

niedziela, 23 maja 2010

Harlequin co 4 sekundy

Kiedy w 1949 roku Richard Bonnycastle zakładał wydawnictwo Harlequin nie przypuszczał, że jego firma przetrwa ponad 60 lat. Po ośmiu latach działalności zaczyna wydawać romanse. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Od 1964 roku w ofercie wydawnictwa Harlequin głównie ten gatunek literacki jest wydawany.

Działalność firmy jest skierowana do kobiet. Książki publikowane są pod różnymi markami. Dzięki temu umiejętnie lokuje różne gatunki literackie począwszy od literatury romantycznej przez obyczajową, kryminalno-sensacyjną, thrillery, historyczną i paranormalną.

Międzynarodowy koncern Harlequin obecny jest w 114 krajach. Miesięcznie wydaje blisko 110 tytułów w 28 językach na 6 kontynentach. Harlequin co 4 sekundy jest kupowany przez czytelnika na całym świecie. To najbardziej rozpoznawalna marka również w Polsce.

Tacy autorzy jak ; Alex Kava, Nora Roberts, Diana Palmer czy Erika Spindler to już klasyka gatunku.

W Polsce Harlequin jest obecny od 1991 roku. Od dłuższego czasu liczne tytuły Harlequin znajdujemy w wersji elektronicznej. Zgodne jest to ze strategią firmy dążącą do ochrony środowiska.

Źródło ; harlequin.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga