WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

niedziela, 30 maja 2010

Płatny The Times i Sunday Times - porażka na starcie

Kolejne internetowe serwisy ze stajni Murdoch'a płatne. Tym razem z odpłatnością za dostęp do treści musimy się liczyć korzystając z The Times oraz Sunday Times.

Stara zasada mówi, aby nie walczyć z trendem. Czy Rupert Murdoch zdoła przełamać trend w internecie, że również za dobre treści się nie płaci. Z uporem wprowadza swoje wizje.

Serwisy News Corp. będą również poza wyszukiwarką Google. Czym kieruje się potentat medialny? Chęcią dodatkowych zysków? Misją?

Google będzie tylko udostępniało strony tytułowe wraz z opisem. Według badań internetowe wydania pism straciły już 91 % czytelników.

Jeśli porażka Murdoch'a przerodzi się w klęskę czy będziemy go żałować ? Może jest taki mocny, że wygra z wszystkimi ?

Redaktor The Times Danny Finkelstein powiedział butnie ; "Chcemy nauczyć ludzi płacenia za dziennikarstwo i wybraliśmy bardzo prosty sposób" . Może się jednak okazać, że czytelnicy w prosty sposób pokażą miejsce wydawcy w szeregu. Pytanie również z czego utrzymają się serwisy i dziennikarze ?

Źródło ; internetstandart.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga