WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 4 listopada 2011

NOOK Tablet vs Kindle Fire - Wojna na tablety

Barnes&Noble jednak będzie walczył o rynek z Amazon.com. 16 listopada 2011 r. dzień po Kindle Fire trafi do sprzedaży NOOK Tablet za 249$. Cena jest wyższa od Kindle Fire zaledwie o 50$. Jakby tego było mało cena NOOK Color zostanie obniżona do 199$. Zaczęła się wojna na tablety. W poniedziałek oficjalna prezentacja w Nowym Jorku.

NOOK Tablet w NOOK Family - androidcentral.com


Daty są nieprzypadkowe. Giganci handlu online zetrą się w bezpośredniej rywalizacji o szacowne portfele konsumentów. Już były momenty kiedy e-Czytniki Barnes&Noble osiągnęły większą sprzedaż niż Kindle.

NOOK Tablet powiększy rodzinę NOOK Family. Następny krok, który wykonał Barnes&Noble to obniżka ceny ze 139$ e-Czytnika NOOK Simple Touch Reader do 99$. Znasz już takie ceny? Nawet nie ma czasu myśleć teraz o iPadzie. Chwilowo odszedł w zapomnienie.

NOOK Tablet podobny jest jak widzisz do NOOK Color. Wyposażony jest w;

- 7-calowy wyświetlacz IPS VividView w rozdzielczości 1024x600 i 169 pikseli na cal.
- Dwurdzeniowy procesor TI OMAP  1.2GHz.
- Cieńsze, ma 0,48 cm
- Obniżona waga z 448 gramów na 400 gramów.
-16 GB pamięci wewnętrznej, można zwiększyć kartą microSD 32 GB.
- Bateria wystarcza na 8 godzin pracy lub 4 godziny wideo.
- WiFi802.11 b / g / n, podobnie jak Nook Color

Zaledwie wczoraj Amazon ogłosił darmowy dostęp do bazy darmowych eBooków w tym bestsellery New York Times, 13 000 filmów i programów telewizyjnych dla członków Amazon Prime. Z tego wszystkiego można korzystać za pomocą e-czytników Kindle i Kindle Fire. Od 2 grudnia 2011 r. zaczyna też wygaszać format Mobi, którego miejsce na dobre zajmie Kindle Format 8 - KF8.


Barnes&Nobles także ma swoje Apps Store, a w nim eBooki, filmy i muzykę dostarczane przez Netflix, Hulu i Pandora. NOOK Family otwarta jest na podmioty trzecie w odróżnieniu od Kindle, który jest środowiskiem bardziej zamkniętym.

Zapowiada się ciekawa walka. Korzyści z niej będą naszym udziałem, bo bez wątpienia wpłynie to na cały globalny rynek. Miejmy nadzieję, że polski rynek przestanie rozdziawiać gębę i zacznie czerpać inspiracje z poczynań najlepszych. Pierwsze kroki ze swoim tabletem Zixo UltraSlim PS47 ma już za sobą BezKartek. Czy naprawdę wielcy muszą tupnąć nogą abyśmy wzięli się do roboty?

Źródło; liliputing.com, androidcentral.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga