WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 14 listopada 2011

Spisek Ministra? Powiedz dość!

Czy Ministerstwo Finansów wraz z Ministrem Finansów uczestniczy w spisku przeciw... eBookom? Nierówne traktowanie książek to świadome działanie na wyniszczenie czy tylko przeoczenie? Jak można naprawić katastrofalna w skutkach decyzję? Czy demokracja może wprowadzać nierówności?

W internecie od pewnego czasu krąży petycja;
Dokument Nr 797 Petycja w sprawie obniżenia podatku VAT na ebooki.
Bardzo słuszna inicjatywa i aż dziwne, że nie wyszła ona z programu żadnej startującej w wyborach partii politycznej. Teraz za to politycy mają wyjątkową szanse zrehabilitować się w oczach coraz szerszego grona e-Czytelników.

Jednak to właśnie od nas zależy, aby zmusić polityków do działania. Męcz swojego posła i senatora. Zmuśmy naszych przedstawicieli do działań zgodnych z naszą wolą i naszym wspólnym dobrem. Czas skończyć z papierowymi obietnicami i zacząć wspólnie budować nowoczesną Polskę.

W tej chwili zebrano zaledwie 1958 podpisów. To za mało, aby cokolwiek zdziałać. Wszystko jednak od nas zależy. Także od Ciebie. Inicjatywa ze wszech miar słuszna, bo książka jaka by nie była pozostaje książką bez względu na to czy jest w formie papierowej drewnianej, kamiennej, elektronicznej czy jakiejkolwiek. Dlatego zbrodnią jest pobierać jakikolwiek podatek od wiedzy w książkach zawartych i szerzyć nierówność wobec równoprawnych nośników!!!

Powiedz dość. Podpisz teraz Dokument Nr 797 Petycja w sprawie obniżenia podatku VAT na ebooki.

Dlatego wzywamy wszystkich, którym leży na sercu rozwój Polski i dobro przyszłych pokoleń o masowe podpisywanie petycji.

Wierzymy, że Minister Finansów jednak czyta i nie kieruje się krótkowzrocznym "dobrem" budżetu, ale ma wizję przyszłości Polski. Najwyższy czas, aby zmienić Vat!!!

Wszystkie książki są równe i to nie podlega dyskusji. Jako e-czytelnicy chcemy także, aby eBooki utraciły bezpowrotnie bezsensowne zabezpieczenia, a to już chyba kamyczek do ogródka wydawców. Książka papierowa nie ma żadnych zabezpieczeń. E-książka niestety zbyt często ma ich zbyt wiele.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga