WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 21 listopada 2011

e-Czytnik eBook Reader uczy szybkiego czytania

Dlaczego  e-Czytelnicy eBooków czytają szybciej? Czy jednym 
z powodów jest możliwość dopasowania czcionki? 

Eksperci potwierdzają, że korzystanie z e-Czytnika eBooków uczy nas szybkiego czytania. Tradycyjni czytelnicy robią to znacznie wolniej. Okazuje się, że ten efekt "uboczny" powoduje również większe zainteresowanie książką oraz większą ilość przeczytanych tytułów. Szybkie czytanie to też szybsza nauka. Nie bez powodu coraz więcej szkół i nauczycieli preferuje właśnie taką formę czytelnictwa e-czytelnictwa. Jakby tego było mało do akcji włączyli się bibliotekarze, którzy ciągle jeszcze kojarzą się nam z zakurzonymi regałami i brakiem aktualnie przerabianych lektur, a to się zmienia.

Załóżmy, że używanie e-Czytnika powoduje przyśpieszenie czytania zaledwie o 10%. Jeżeli dziennie przeznaczmy na lekturę około dwóch godzin w ciągu miesiąca daje nam to 60 godzin. Wracając do założonego 10% przyspieszenia czytania zaoszczędzamy 6 godzin w miesiącu. Czy w sześć godzin nie jesteśmy w stanie przeczytać następnej książki lub nawet dwóch? Marcin Matuszewski uczy jak w dwie godziny przeczytać 300-stronicową książkę. Prawda, że wygląda to całkiem zachęcająco? Nie tylko wygodnie chłoniemy interesującą wiedzę, ale również mamy więcej czasu. Zaoszczędzone godziny możemy przeznaczyć przecież także na inne zajęcia jeśli aż tak bardzo nie chcemy czytać więcej. Masz więcej czasu do wykorzystania na naukę, biznes lub przyjemności.

Jeśli nie wiesz o czym piszę spróbuj. Pobierz czy jak wolisz download darmowego eBooka i po prostu spróbuj. Nawet na monitorze komputera zrobisz to zdecydowanie szybciej niż obcując z papierową książka. Dotyczy to bowiem zarówno użytkowników e-Czytnika Kindle i tabletów, którym daleko od komputera nie jest. To może być e-Czytnik czy tablet dowolnej marki. Jeśli się uprzesz możesz porównać jak jest z książką papierową o tym samym tytule. 

Ciekawe czy nasz ukochany Wieszcz chciałby też, aby e-Czytniki eBooków trafiły pod strzechy? Na Ukrainie dzięki Ectaco e-Czytniki trafiają do szkół. W Polsce... zapowiedziano komputery, e-podręczniki. Dostaliśmy? Kolejne exposé...

Źródło; digital-book-readers.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga