WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

niedziela, 16 października 2011

Ectaco jetBook Color - Pierwszy na świecie e-czytnik eBooków z technologią e-Ink Color

Pierwszy na świecie e-czytnik Ectaco jetBook Color w technologii eInk Color.

Ectaco Inc, światowy lider w produkcji przenośnych urządzeń do nauki języków obcych, technologii tłumaczeń  oraz e-czytników zamierza wprowadzić do sprzedaży już prawdopodobnie w grudniu 2011r. e-czytnik Ectaco jetBook Color. Już teraz można go poznać na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie.


e-Czytnik jetBook Color EDU.12


Prezes Ectaco Inc o swojsko brzmiącym nazwisku David Lubinitsky nie ukrywał radości, że Ectaco jako pierwsze wykorzystuje technologię eInk Color.JetBook Color wyposażony jest w 9,7-calowy dotykowy ekran, 660 x 800 pikseli, WiFi, czytnik kart SD, opcjonalnie modem 3G. Przewidziany jest głównie dla uczniów ze względu na wszechstronne możliwości wykorzystania e-czytnika w edukacji. Jaka cena? Prawdopodobna cena e-czytnika Ectaco jetBook Color to 350$.

Czytaj też;

e-Czytnik jetBook Color ECTACO uhonorowany prestiżową nagrodą CES Innovation


JetBook Color posiada mnóstwo zaawansowanych technologii; wielojęzyczny moduł rozpoznawania mowy, text-to-speech, błyskawiczny tłumacz, rozpoznawanie znaków Scribd w połączeniu z panelem EMT pozwala pisać na ekranie, Ectaco / C-Pen skaner. Do tego baza lektur, słowniki Oxford, analiza mowy  Language Teacher ® i U-Learn ™ , krzyżówki językowe, materiały edukacyjne z matematyki, fizyki, chemii, biologii,  geografii i nauki o Ziemi, tablica okresowa pierwiastków, wykresy i kalkulatory naukowe i wiele innych. Nie trzeba dodawać, że to wszystko interaktywne.Kolory ekranu jetBook Color może nie są tak wyraziste i jasne jak LCD czy AMOLED jednak mają zasadniczą przewagę - nie rażą naszych oczu. Jak bardzo wpłynie to na nasze życie a zwłaszcza życie uczniów doskonale prezentuje to ukraińska relacja a szkoda, że nie polska.Tylko mały kroczek dzieli nas już tylko od wykorzystania technologii e-ink Color w komputerach, tabletach i innych urządzeniach. Umysł ludzki jest potęgą i czas abyśmy więcej go eksploatowali ku wspólnemu dobru.

Źródło ; ectaco.com, digital-book-readers.com, liliputing.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga