WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 21 października 2011

Audioteka.cz czeska córka Audioteka.pl - Audioknihy poslouchej!

Audioteka.pl powiła wspaniałą czeską córkę Audioteka.cz.,która 4 października 2011 r. oficjalnie rozpoczęła działalność. Poczęcie spółki nastąpiło w maju 2011 r. jako Audioteka.cz s.r.o..

Jak czescy e-czytelnicy przyjmą AudioBooki z "Chrzanowa"?

                                    Audioknihy poslouchej! 

audioteka.cz

Jest to realizacja międzynarodowej strategii firmy. Czechy są pierwszym krajem planowanej ekspansji. Jest o co walczyć, bo chcąc przetrwać na rynku trzeba wyprzedzać konkurencję. Jak już wiemy konkurencja i to potężna jest już u naszych bram. Coraz głośniej bowiem mówi się o bliskim wejściu Amazon.com co w tym przypadku wiąże się również ze znanym serwisem Audible. W listopadzie Amazon przybywa po Polaków do pracy. Czy tylko dlatego, że są najlepsi? Amazon.pl?

Audioteka.pl plan ekspansji.- źródło; parp.gov.plCzytaj też; Audioteka.pl europejskie marzenia - Hello world!

Czeski rynek wydawnictw cyfrowych dopiero się rozwija i jak do tej pory jeszcze natrafia na opór tradycyjnych odbiorców książki papierowej, która w Czechach ma bardzo dużo zwolenników. Ten opór jednak łatwo złamać. Korzyści dla e-czytelników są dużo większe dotyczy to przede wszystkim ceny, praktyczności oraz wygody dostępu do treści, nie pomijając oczywiście ekologii.

Czeska córka Audioteka.cz zakłada jako cel początkową sprzedaż około 3-4 tysięcy egzemplarzy miesięcznie. Ceny AudioBooków, podobno niskie, w wysokości 220 koron czyli około 35 zł przy tym założeniu mają wygenerować przychód w przybliżeniu 660-880 tys. koron lub jak kto woli 105 do 140 tys. zł miesięcznie. Czy dużo to czy mało? Czy sprawdzą się założenia?

Audioteka.cz - Audioknihy ve tvém telefonu
Czytaj też; Po piwo do Czech i e-Czytnik E-ink

Audioteka.cz oferuje w tej chwili według kategorii około 329 tytułów (strona podaje 130). AudioBooki są wyposażone w znak wodny określający właściciela. Bezpłatna aplikacja pozwala pobrać wybrane pozycje z Android Market - Audioknihy ve tvém telefonu. Co już staje się standardem. Właśnie rozesłano pierwszy biuletyn do zarejestrowanych użytkowników. Profil Audioteka.cz ma już 130 fanów.

W ich rękach powodzenie przedsięwzięcia. Chwała Audiotece za odwagę.

Źródło; media2.pl, Audioteka.cz

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga