WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 3 czerwca 2011

Po piwo do Czech i e-Czytnik E-ink

Jakość "polskiego piwa" zmusza nas do poszukiwania tradycyjnego smaku prawdziwego piwa. Cenione smaki znajdują się całkiem blisko. Dlatego południowy kierunek staje się miejscem przyjemnych wypadów weekendowych i nie tylko.


Po piwo do Czech i e-Czytnik

Oszołomieni, że piwo może być jeszcze piwem produkowanym zgodnie z recepturą nie zauważamy, że za naszą granicą możemy znaleźć inne ciekawe rzeczy.

Tym razem warto zwrócić uwagę na młody stosunkowo rynek wydawnictw cyfrowych w Czechach. Znanym prekursorem tych "nowinek" jest Martin Lipert z serwisem eReading.cz. W maju eReading.cz razem z Acomp.cz wprowadził do sprzedaży e-Czytnik Jinke Hanlin V3 w cenie 2990 (CZK) co w przeliczeniu na nasze kochane złotówki daje nam 485 zł według kursu dnia. Do tego dostajemy kupon na zakup e- Książek (e-knížky), który wyzwoli w nas radość jeśli damy radę czytać w tym bliskim jednak języku.

e-Czytnik Jinke Hanlin V3 - cena 485 zł


e-Czytnik Jinke Hanlin w Polsce

- 6-calowy wyświetlacz E-ink o rozdzielczości 800 x 600 pikseli
- Obsługiwane formaty: ChRL (Mobipocket), PDF, TXT, DOC, HTML, WOLF, CHM, FB2, DjVu, MP3, PPT, LIT, epub, PNG, TIFF, GIF, BMP i JPG
- Adobe DRM Wsparcie bezpieczeństwa

- 512 MB pamięci wewnętrznej. Możliwość rozbudowy do 16 GB karty SD lub SDHC
- waga 220 g

Czytaj też; Darmowy e-Czytnik Kindle już na jesień 2011r. ?

e-Czytnik Jinke Hanlin V3 jak się dobrze przyjrzeć chyba jeszcze coś przypomina, bo faktem jest, ze potrafi występować w zależności od miejsca pod różnym nazwami. Nie to jest jednak najistotniejsze. Robi wrażenie cena. Zawsze zastanawia jak Bracia Czesi robią to, że tyle rzeczy można nabyć taniej. Wychodzi na to, że są albo sprytniejsi albo mniej chytrzy i pazerni. I swoja droga państwo też mniej łupi, bo i podatki maja niższe.

Ciekawostką jest również fakt, że przodujący w Czechach e-Book Store eReading.cz posiada w sprzedaży około 755 tytułów oraz kilka
e-Czytników - ČTEČKY ELEKTRONICKÝCH KNIH.
Martin Lipert jest wielkim zwolennikiem i propagatorem książek elektronicznych. Cieszy się z 20% wzrostu sprzedaży i wierzy w to co robi.

Na nas robi duże wrażenie, że na mniejszym i młodszym rynku potrafi zrobić takie "cuda". e-Czytnik Jinke Hanlin V3 na stronie producenta jest dostępny detalicznie za 199$. Znając odpowiedniki wiemy ile kosztują . Cena 485 zł z dobrym czeskim piwem nie wydaje się wygórowana.

Źródło; eReading.cz , http://www.jinke.com.cn , shop.acomp.cz

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga