WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 15 czerwca 2011

e-Czytnik Barnes & Noble NOOK też kupisz w Polsce
e-Czytnik Barnes & Noble NOOK łączy w sobie dwie, wydawałoby się wykluczające, właściwości: wyświetlacz w technologii e-ink oraz kolor i dotykową nawigację. Elektroniczny papier jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o komfort czytania, ale bardzo słabo nadaje się do nawigacji: jest wolny i brakuje mu kolorów. Ekrany LCD czy LED nie mają tej wady – są szybkie i mogą być obsługiwane palcami – ale za to są mało wygodne do dłuższego czytania: obraz męczy wzrok, przy mocniejszym oświetleniu jest mało kontrastowy i w dodatku szybko wyczerpuje baterię. Czas pracy kolorowych wyświetlaczy liczy się w godzinach, a e-papieru – w dniach. Ekran NOOKa składa się z dwóch części: górna, większa, w technologii e-ink, służy do czytania książek, zaś dolna, mniejsza, wykonana z LCD – do nawigacji i obsługi urządzenia.

e-Czytnik Barnes & Noble NOOK


Kompaktowy rozmiar

e-Czytnik Barnes & Noble NOOK jest tej samej wielkości i wagi co książka w miękkiej oprawie.
Wysokość: 19,56 cm
Szerokość: 12,45 cm
Głębokość: 1,27 cm
Waga: 343g (NOOK 3G + Wi-Fi) 329g (NOOK Wi-Fi)Wygaszacze ekranu spersonalizowane

Dostosuj NOOK szybko i łatwo. Załaduj swoje zdjęcia i stwórz własne wygaszacze ekranu. Zapisz cenione galerie zdjęć na swoim NOOK !

Tak jak zwykły papier...

Najbardziej zaawansowany 6 calowy ekran E-ink Vizplex, sprawia wrażenie czytania drukowanej strony. Przeczytaj przy pełnym blasku słońca w takich samych warunkach, jak we własnym domu. Ustaw najbardziej optymalną wielkość czcionki dla swoich oczu korzystając z 6stopniowego zoomu.

Możliwość rozbudowy pamięci

2GB pamięci wbudowanej pozwoli na zapisanie około 3500 e-książek, rozbudowa możliwa jest do wielkości 16GB poprzez slot microSD

Audio

Użyj NOOK jako odtwarzacz MP3 do słuchania książek audio lub muzyki. Czytnik posiada wbudowany głośnik mono, a także gniazdo słuchawek stereo Universal 3,5 mm

Złącza

Złącze Micro USB Universal 3,5 mm gniazdo słuchawek stereo Rozbudowa slot microSD

Kolor

Nook posiada kolorowy, 3,5-calowy ekran dotykowy LCD . Jednym naciśnięciem przycisku nawigujesz swoim urządzeniem. Poruszaj się po bibliotece przesuwając palcem wyświetlane okładki książek.

Wydajny akumulator

Bateria starczy na ciągłe czytanie do dziesięciu dni bez włączonej sieci WiFi.  Ładowanie odbywa się przez USB lub przez zasilacz sieciowy.
Czas ładowania: 3,5 godziny z gniazdka.

Obsługiwane typy plików 

EPUB (Adobe DRM) PDB, PDF, Grafika: JPG, GIF, PNG, BMP Audio: MP3
Nie obsługiwane: DOC, LIT, TXT, AMZ (Amazon), LRZ / LRX (Sony)

Źródło; BezKartek.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga