WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

niedziela, 30 października 2011

F17 czyli Empik z Virtualo na Targach Książki w Krakowie

Virtualo Sp. z o.o.
Ul. Marszałkowska 104/122
00-017 Warszawa
Tel. +48 22 551 32 27

Virtualo na Targach Książki w Krakowie – niespodzianki i nowości!

W dniach 3-6.11.2011 w Krakowie odbędą się jubileuszowe, 15 Targi Książki. Podobnie jak w roku poprzednim, również i w tym zapraszamy wszystkich Wydawców, Autorów i Czytelników do odwiedzenia naszego stanowiska – F17.

                                                                                     

Targi Książki w Krakowie to jedno z największych świąt książki w Polsce odbywające się corocznie począwszy od 1996 r. W zeszłym roku w Targach brała udział rekordowa liczba wystawców, autorów i uczestników. Tegoroczne Targi zapowiadają się równie imponująco – zgłoszonych jest 500 wystawców, w spotkaniach z czytelnikami podobnie jak w zeszłym roku ma uczestniczyć aż 400 autorów!

W trakcie tegorocznych Targów już po raz kolejny zorganizowany będzie Salon Nowych Mediów, w którym wspólne stanowisko – F17 - będą miały Empik i Virtualo. Do odwiedzenia stanowiska zapraszamy wszystkich Wydawców już współpracujących z Virtualo oraz tych, którzy dopiero chcą nawiązać współpracę w ramach dygitalizacji i dystrybucji treści cyfrowych. Virtualo poza tradycyjnymi rozwiązaniami – przygotowaniem ebooków w formacie PDF i EPUB oraz zabezpieczeniem ich Adobe DRM - wprowadziło specjalną ofertę dla Wydawców zawierającą możliwość zabezpieczania ebooków watermarkiem oraz publikowania e-książek w formacie MOBI odczytywanym przez e-czytnik marki Kindle. Są to dwa oczekiwane na polskim rynku rozwiązania, które niewątpliwie pozytywnie wpłyną na rozwój e-czytelnictwa i polskiego rynku ebooków. 
 
Do naszego stanowiska zapraszamy również niezależnych Autorów, którzy zdecydowali się na wydawanie ebooków bez udziału wydawnictwa i są zainteresowani publikowaniem e-książek za pośrednictwem uruchomionej w sierpniu platformy dla Self-publisherów. W trakcie trwania Targów Autorzy będą mieli możliwość porozmawiania ze specjalistami od self-publishingu oraz zdobycia cennych informacji dotyczących poprawnego przygotowania ebooków, wprowadzania ich do oferty sieci dystrybucji Virtualo oraz możliwości promowania swojej twórczości.

Codziennie w trakcie trwania Targów na stanowisko Empiku i Virtualo zapraszamy również Czytelników – tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez ebooków i tych, którzy jeszcze nie są przekonani do książki elektronicznej. Każdego dnia na stanowisku F17 prezentowane będą ebooki oraz e-czytniki różnych marek. 
 
Specjalnie dla e-Czytelników z okazji Targów Virtualo przygotowało również bezpłatną kolekcję klasyki literatury w formatach EPUB oraz, co ucieszy posiadaczy czytnika marki Kindle, MOBI. W ofercie księgarni Virtualo.pl znajdzie się aż sześć i pół tysiąca tytułów pochodzących z zasobów Polskiej Biblioteki Internetowej. Niespodzianką dla wszystkich e-Czytelników będzie również nowa odsłona księgarni http://virtualo.pl z nowoczesną, przyjazną szatą graficzną oraz ulepszoną nawigacją, dzięki której czytelnicy jeszcze łatwiej będą mogli znaleźć ebooki, których szukają. 
 
Wydawców, Autorów i Czytelników zachęcamy również do wzięcia udziału w finałowej prezentacji uczestników akcji „Twoje 10 minut” organizowanej przez Fundację Sztuki Nowej „Znaczy się”, której oficjalnym partnerem jest Virtualo. Finał, w trakcie którego wyłoniony zostanie największy talent pisarski odbędzie się w dwóch etapach – 3 i 4 listopada w sali seminaryjnej nr 4 w godz. 15.00 – 16.00. Dla zwycięzcy Virtualo przygotowało nagrodę – możliwość wydania i opublikowania własnego ebooka w formacie PDF, EPUB oraz MOBI.

Godziny otwarcia Targów: czwartek 10.00-17.00, piątek-sobota 10.00-18.00, niedziela 10.00-16.00.

Więcej informacji oraz dokładny program Targów znajdą Państwo na stronie: http://targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/15-targi-ksiazki-w-krakowie/o-targach.html

Źródło; virtualo.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga