WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

wtorek, 17 kwietnia 2012

eBooki - e-książki z telewizora?

Informacja prasowaPrzenieś internet do telewizora

Kwiecień 2012 – Internetowe serwisy o wiele wygodniej przeglądać na dużym ekranie, a największe w domach są telewizory. Dlaczego nie czytać wyraźnych liter w portalach informacyjnych lub serwisach społecznościowych, dodatkowo siedząc na wygodnej kanapie? Do niedawna internet na ekranie komputera dostępny był jedynie w odbiornikach z najwyższej półki, kilku producentów. Dziś jest dostępny dla każdego dzięki Internet-TV-Box firmy Hama. Po podłączeniu zasilania, kabla HDMI, oraz prostym skonfigurowaniu dostępu do internetu (sieć kablowa, bezprzewodowa, Bluetooth) na ekranie każdego telewizora można cieszyć się zasobami internetu. Surfowanie ułatwia dołączony pilot zdalnego sterowania wyposażony w interaktywne sterowanie za pomocą ruchu, który sprawdzi się także podczas gier. Do urządzenia można dodatkowo podłączyć dowolną klawiaturę i mysz, które sprawią, że surfowanie będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.
W odróżnieniu od telewizorów z obsługą WWW oferujących  dostęp jedynie do wybranych przez producenta serwisów internetowych, Internet-TV-Box nie zmienia naszych internetowych przyzwyczajeń. Pozwala na surfowanie po Internecie, tak jak z komputera. Można albo wpisać adres strony bezpośrednio na ekranie, alba skorzystać z wyszukiwarki Google, lub użyć jednego z wielu widgetów i aplikacji (m.in. Facebook i YouTube), które zostały fabrycznie zainstalowane i są dostępne po wskazaniu ich kursorem. Internet-TV-Box umożliwia znacznie więcej niż szybkie przeglądanie stron i płynne odtwarzanie wideo. Na przykład łączy rozrywkę z pracą pozwalając zajmować się dokumentami pakietu Office bezpośrednio na ekranie telewizora. Urządzenie umożliwia instalowanie dodatkowych widgetów i aplikacji bezpośrednio ściągniętych z internetu, na przykład za pomocą preinstalowanego  programu Slide Me app, lub przeniesionych na pendrive. Do wyboru mamy ponad 11 tys. aplikacji. Dzięki temu telewizor zyskuje wiele możliwości, można oglądać zdjęcia, odtwarzać muzykę lub filmy, pisać e-maile, edytować dokumenty i tabele, albo grać w najnowsze gry.
Internet-TV-Box jest wyposażony w trzy porty USB i czytnik kart SD. Pozwala to na bezpośrednie odtwarzanie plików z urządzenia (ma pojemność 2GB), nośnika pamięci, lub innego podłączonego urządzenia magazynującego. Internet-TV-Box dodatkowo umożliwia podłączenie telefonu komórkowego lub smartfona przy użyciu łącza Bluetooth lub USB. Wtedy na ekranie telewizora możemy przeglądać zawartość komórki, lub grać w zainstalowane w niej gry.

Internet-TV-Box pojawi się w sprzedaży w najbliższym czasie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga