WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

czwartek, 19 kwietnia 2012

Multiformat EPUB+MOBI+PDF ze znakiem wodnym - nowy standard eBooka Virtualo


Virtualo obchodzi z Empikiem Światowy Tydzień Książki: ebook 2012 i multiformat! 


16.04.2012 rozpoczął się Światowy Tydzień Książki. Jest to kolejne święto związane z literaturą, które obchodzimy w tym roku. Okazją do świętowania jest wprowadzony przez Virtualo w połowie kwietnia multiformat, czyli  EPUB+MOBI+PDF, dzięki któremu Klient nie musi już wybierać, który format kupić.

Książka to treść, słowa, idea, myśl – nie forma(t) – w duchu tej idei wprowadziliśmy multiformat, dzięki czemu można pobierać nie tylko zakupiony format, ale wszystkie, które są w tym momencie dostępne, czyli maksymalnie trzy – EPUB, MOBI i PDF ze znakiem wodnym. Domyślnie wszystkie ebooki w bibliotece wyświetlają się obecnie w kilku formatach, część nie jest w tym momencie jeszcze dostępna. Wiąże się to z długoterminową strategią zaoferowania maksymalnie szerokiej oferty w multiformacie. Chcemy to osiągnąć w kilka miesięcy.

Kupując ebooka ze znakiem wodnym, klient otrzymuje jednocześnie dostęp do wszystkich formatów, które są obecnie dla danego produktu dostępne, czyli– EPUB,  MOBI i PDF, które po zakupie znajdzie w swojej bibliotece. Domyślnie wszystkie ebooki w bibliotece wyświetlają się obecnie w kilku formatach, część nie jest w tym momencie jeszcze dostępna. Wiąże się to z długoterminową strategią zaoferowania maksymalnie szerokiej oferty w multiformacie. Chcemy to osiągnąć w kilka miesięcy – deklaruje Robert Rybski, Prezes Virtualo. Firma stawia na formaty EPUB i MOBI, które są uniwersalne i wygodne dla Klientów.

Znak wodny został wprowadzony również dla formatu PDF, ale nie jest on przez Virtualo formatem rekomendowanym Klientom, a co za tym idzie baza tytułów w tym formacie nie będzie się znacznie powiększać. PDF jest niewygodny w użytkowaniu na czytnikach, słabo się skaluje i może z powodzeniem zostać zastąpiony przez format EPUB. Z tego powodu Klienci, którzy wcześniej kupowali PDF-y, będą teraz mieli szansę spróbować innych formatów i znajdą w swojej bibliotece EPUB i MOBI (jeżeli są one udostępniane przez Wydawcę).

Dodatkowo w trakcie trwania Tygodnia Książki od 16 do 23 kwietnia do każdej zakupionej książki elektronicznej powyżej 29 zł Klient otrzyma wydanego przez Empik ebooka „2012”. W publikacji zebrano: humorystyczne opowiadanie Jacka Dehnela „Zdarcie tytanów”, historię obyczajową Małgorzaty Kalicińskiej „Przypadki senatorowej K.”, opowiadanie science fiction Rafała Kosika „Staruch”, tekst „Potęga wuzetki” Zygmunta Miłoszewskiego, w którym autor zabiera czytelników w podróż do niezbyt odległej przeszłości, oraz opowiadanie „Złoty Dysk Azteków, czyli…” Beaty Pawlikowskiej. Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie, który odbywa się na profilu Virtualo na Facebooku.

Informacja prasowa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga