WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 10 kwietnia 2009

Czytniki - e-reader - e-paper dobre prognozy

Dobre prognozy sprzedaży na rok 2009 dla czytników e-reader, e-paper,e-papier czy jak je inaczej nazwiemy. Według iSuppli rynek mobilnych urządzeń do czytania ebooków czyli e-książek znajdzie w 2009 roku do 3,6 miliona odbiorców. Nadchodzące lata mają być jeszcze lepsze i w 2010 roku przewiduje się 7,2 miliona nowych użytkowników, a 2011 roku aż 12 milionów.

W ubiegłym roku znaczącą sprzedaż zanotowali główni gracze AmazonKindle 350 000 - 450 000 oraz Sony Reader 250 000 - 300 000 sztuk. Całość sprzedaży 2008 roku oszacowano na 1 000 000 - 1 100 000 czytników.

Firmy AU Optronics (AUO) oraz Delta Electronics zapowiedziały plan wprowadzenia w drugiej połowie roku elektroforetycznych wyświetlaczy (EPD) konkurencyjnych dla dotychczasowego lidera EPD Prime View International (PVI).

Wydawnictwa cyfrowe niezmiernie cieszy fakt tak dynamicznego rozwoju. Miejmy nadzieję, że z korzyścią dla nas klientów. Ceny nadal są wysokie, ale wkrótce doczekamy się pewnie takich możliwości jakie dają nam operatorzy komórkowi i ceny w prenumeracie lub klubowiczów będą oscylowały zapewne około symbolicznej złotówki. Moze jedna z większych e-księgarni się na to odważy ?

Swoją drogą warto by było ujednolicić i polską nazwę czytników. Czy e-czytnik,e-paper, e-papier,ebook,e-reader? Nie ma na to jednak recepty i pewnie przyjmie się nazwa tak samo niezauważalnie jak popularna " komórka ".

Źródło ; www.digitimes.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga