WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

wtorek, 22 września 2009

Podręcznik do nauki języka polskiego w Niemczech

Niemiecki Instytut Spraw Polskich (Deutsches Polen-Institut) w Darmstadt
przygotował Podręcznik do nauki języka polskiego " Witaj Polsko " w szkołach średnich. Podręcznik, którego autorkami są dr Ewa Bagłajewska-Miglus i Renata Szpigiel został wydany nakładem wydawnictwa Universum z Wiesbaden.

Uczących się języka polskiego w niemieckich szkołach nie jest dużo, ale jest to pierwszy tego typu dostępny podręcznik przeznaczony dla klas 8-12. Komplet składa się z książki do gramatyki oraz CD. Zawarte lekcje zgodne są z wymogami EPA ( język polski jako język obcy ).

Podręcznik wychodzi na przeciw zapotrzebowaniu pracodawców na osoby potrafiące się posługiwać językiem polskim. Wynika to z coraz liczniejszych kontaktów gospodarczych.

Jest to wydarzenie tym znaczniejsze w naszych skomplikowanych stosunkach, że więcej znaczy niż czasem wielce nadęte wypowiedzi polityków. Tak trzymać, niech będzie normalnie.

Źródło ; www.fwpn.org.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga