WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

czwartek, 17 grudnia 2009

Informacje cyfrowe

Z badań IDC wynika, że utworzyliśmy w ubiegłym roku 3 892 179 868 480 350 000 000 bitów nowych nowych danych.

Badania wykazują, że informacje cyfrowe wzrastają rocznie blisko 60 % w ciągu ostatnich 5 lat osiągnęły dynamikę 10 - krotnego przyrostu.

Rozwojowi informacji cyfrowych sprzyja liczba użytkowników mobilnych, która w nadchodzących 4 latach ma zwiększyć się trzykrotnie podobnie jak ilość urządzeń informatycznych oraz 8-krotny wzrost częstotliwości komunikowania się poprzez pocztę elektoniczną, komunikatory i serwisy społecznościowe.

Co ciekawe informacje cyfrowe, które wytwarzamy związane są z naszą działalnością np. tworzenie zdjęć, wysyłanie wiadomości czy rozmowy telefoniczne z aparatów cyfrowych tylko w połowie. Reszta to tzw. " cień cyfrowy " czyli wszelkiego rodzaju rejestry; finansowe, historie odwiedzalności stron, monitoring. Nie dziwi więc takie zainteresowanie polityków, aby wykorzystać to narzędzie do celów... No właśnie do jakich celów?

Pełny raport znajdziesz poland.emc.com/leadership/digital-universe/expanding-digital-universe.htm


Źródło ; www.itpartner.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga