WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

czwartek, 18 października 2012

Newsweek Global tylko e-wydanie - początek końca papierowych wydawnictw

Stało się to co miało się stać. Papierowe wydawnictwa odchodzą do lamusa. Nieunikniona rewolucja cyfrowa powoduje, że tylko wydawnictwa cyfrowe maja rację bytu i to bytu również ekonomicznego. W coraz mniejszym stopniu mamy zamiar płacić za papierowe ble, ble, które bezlitośnie pochłaniają nasze zasoby finansowe.

Newsweek postanowił całkowicie zaprzestać papierowej działalności i ukazywać się tylko w formie e-wydania.

Od 2013 roku będzie się ukazywał pod znamiennym tytułem Newsweek Global i wreszcie wkroczy w XXI wiek. Jednym z powodów było badanie amerykańskich konsumentów. 39% z nich już teraz czerpie wiadomości z internetu. Ważnym powodem decyzji Newsweeka był również kilkudziesięcioprocentowy wzrost mobilnych użytkowników w ostatnim czasie. Ten trend wspiera coraz większa dostępność e-czytników, tabletów i telefonów komórkowych przystosowanych do wygodnej, taniej i szybkiej konsumpcji treści.

To początek końca papierowych wydawnictw, które będą musiały znaleźć się w końcu w nowej rzeczywistości albo zająć wygodna i dochodowa niszę dla hobbystów i zwolenników papierowych wydań na śmierć i życie.

Jedyny problem dotyczący wydawnictw cyfrowych, o którym już teraz powinno się poważnie myśleć to niezawodny sposób przechowywania odporny na awarie lub je całkowicie eliminujący.

Jedno jest pewne dzięki takim decyzjom nasze lasy mogą odetchnąć spokojnie, a my buszujmy w poszukiwaniu smakowitych grzybów, bo w końcu na nie sezon.

Źródło; http://www.thedailybeast.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga