WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 5 października 2012

Zapomniana historia Konfederacji Polski Niepodległej - Gaz na ulicach eBook

Dwóch autorów Mirosław Lewandowski i Maciej Gawlikowski włożyło sporo pracy, aby ukazała się wyjątkowa książka o "wyjątkowych" czasach. Wreszcie ktoś podjął trud przedstawienia historii ludzi i organizacji, których działalność niesłusznie została zepchnięta na margines historii.

Gaz na ulicach, bo własnie o tej książce mowa, przypomina wszystkim tym, którzy z rozrzewnieniem wspominają; "jak to za komuny było dobrze", że dobrze było owszem tym, którzy zgadzali się na nieludzki system. Ci, którzy chcieli żyć naprawdę wolni i w Niepodległej Polsce płacili za to wysoką cenę, ale nigdy nie zamilkli i nie przestali, abyśmy byli wolni.
Książka także w wersji elektronicznej eBookMirosław Lewandowski i Maciej Gawlikowski odczarowują historię. Dla większości symbolem walki o wolność, zresztą równie słusznie, jest tylko Solidarność. Solidarności nikt jednak z kosmosu nam nie zrzucił. Na jej powstanie złożyło się działanie tysięcy "bezimiennych" bohaterów, których autorzy Gazu na ulicach zasłużenie przywracają historii.

Gaz na ulicach to znakomita lektura dla tych, którzy powracają do "złotych czasów komuny" zapominając jak ona wiele cierpienia ze sobą niosła. Dla tych również, którzy dyskredytują bohaterów tamtych czasów wyobrażając sobie, że opozycja miała "klawe" życie a jej działalność to nic takiego. Teraz dzięki m.in. Konfederacji Polski Niepodległej doczekaliśmy czasów, że bycie w opozycji jest niezwykle łatwe i dla niektórych wyjątkowo przyjemne, ale to już całkiem inna historia.

Wielkie dzięki autorom za podjęcie tego trudnego i "niemodnego tematu". Wielka chwała wszystkim tym dzięki, którym możemy być wolni, mówić to co chcemy, czytać to co chcemy, jeździć tam gdzie chcemy, wybierać kogo chcemy.


Więcej recenzji, relacje ze spotkań promocyjnych oraz inne fragmenty książki Gaz na ulicach do pobrania na stronie www.gaznaulicach.pl

KONKURS

Książka Gaz na ulicach została nominowana przez jury do finału prestiżowego konkursu na Książkę Historyczna Roku 2012 w kategorii "Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski XX wieku".

Apel autorów o głosowanie na tę książkę oraz krótka instrukcja głosowania - www.gaznaulicach.pl/2012/10/206/. Głosować można za pośrednictwem strony www.ksiazkahistorycznaroku.pl.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga