WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 17 grudnia 2010

Instytut Psychosyntezy - psychologiczne poradniki dr Ewy Białek w BezKartek

Nowy wydawca Instytut Psychosyntezy w ofercie BezKartek. Psychologiczne poradniki w formie eBooka pdf. Tematyka interesujaca dla wszystkich, którzy próbują odnaleźć się we współczesnym skomplikowanym świecie.

Centrum Wspierania Zrównoważonego Rozwoju Człowieka - Instytut Psychosyntezy jest pierwszym w Polsce profesjonalnym ośrodkiem edukacji holistycznej bazującym na psychosyntezie.

PSYCHOSYNTEZA
Dziedzina psychologii traktująca człowieka holistycznie (całościowo), włączając wszystkie przestrzenie jego rozwoju i wzrostu (fizyczny, emocjonalny, intelektualny, psychiczny, duchowy, wolicyjny, etyczny), oparta o wspieranie harmonijnego rozwoju w trakcie całożyciowej edukacji, rozwinięta przez włoskiego lekarza neurologa, psychiatrę, psychoterapeutę i dydaktyka dr Roberto Assagioliego (1888-1974).
Psychosynteza – stworzona jako uniwersalna, transpersonalna psychoterapia, („psychologia posiadająca duszę”) wkrótce, jeszcze za życia jej twórcy, stała się edukacją do samorealizacji i zdrowia, zgodnie z jej fundamentalną zasadą: „gdy coś przychodzi na czas – jest to edukacja; gdy za późno – to terapia”, podobnie jak fenomenem XX w. dla zachodniego świata. Jest zarówno teorią jak i praktyką indywidualnego rozwoju i wzrostu, możliwą do szerokiego, społecznego, ogólnoświatowego zastosowania, przyjmując, że każdy człowiek ma duchową naturę oraz osobowość. Assagioli nadał terapii, a następnie edukacji duchowy aspekt.
Psychosynteza stała się popularna na świecie w końcu lat 60-tych XX w. Jest nauczana w ponad 60-ciu ośrodkach na świecie, w tym na poziomie akademickim, w psychologii, włączona do medycyny (terapia), nauk społecznych i humanistycznych (pedagogiki, socjologii, resocjalizacji), ekologii (ekopsychosynteza), biznesu (program MBA psychosyntezy managerskiej i organizacyjnej wprowadził Prof. J. Cullen w latach 70-tych XX w. w UCLU -USA).


Twórcą Instytutu Psychosyntezy jest dr Ewa Białek autorka wielu interesujących publikacji. Właśnie eBooki autorstwa dr Ewy Białek masz teraz możliwość poznać w Księgarni BezKartek. Format eBooka pdf umożliwia pobranie wybranej pozycji bezpośrednio na komputer.

Poradniki dr Ewy Białek to "Instruktaż samego siebie". Na początek udostępniono następujące tytuły ;

- MIŁOŚĆ... szerzej...głębiej...inaczej

- BYĆ KOBIETĄ Czyli instrukcja obsługi siebie 

- BYĆ W ZGODZIE ZE SOBĄ, INNYMI I ŚWIATEM 

- JESTEŚMY JEDNĄ WIELKĄ RODZINĄ 

- PSYCHOENERGETYKA SŁOWA 

- SZKOŁA EMOCJI 

- SZKOŁA ŻYCIA 

- ZACIEŚNIANIE ZWIĄZKÓW Czerpanie z mądrości  

- JAK SIĘ UCZYĆ? 

Wiedza zawarta w Ebookach dr Ewy Białek bez wątpienia zainteresuje szerokie grono czytelników.Poradniki można czytać każdy osobno lub potraktować jako całość. Edukacja holistyczna dzięki temu zyska zapewne wielu zwolenników. Ceny jak na tego typu publikacje są bardzo przyjazne.  Widać nie wszystkie wydawnictwa szaleją z cenami.

Źródło ; BezKartek , psychosynteza.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga