WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 20 grudnia 2010

Literatura ma głos - Jan Józef Lipski - podcast

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza udowadnia, że muzeum nie musi być zatęchłą instytucja. Z bogatego zbioru 3 500 nagrań wizualno - fonicznych zdecydowano się udostępnić pierwszy odcinek serii podcastów. Nosi on tytuł 
Podcast "Z archiwum fonicznego" - odc. 1 "Jan Józef Lipski"

Dzięki Muzeum Literatury Literatura ma głos. To już nie tylko dźwięki książki audio (AudioBook'a), ale i autentyczny głos pisarza.


Wypowiedź Jana Józefa Lipskiego pochodzi z 1989 r.

Archiwum foniczne gromadzi unikalne nagrania autorów, których w większości nie mamy najmniejszych szans usłyszeć na żywo. Podcast jest specjalnie przygotowany. Większość archiwum to taśmy szpulowe. Nie każdy jeszcze pamięta co to takiego było. Zdigitalizowane nagrania MP3 spełnią podwójną rolę. Zachowają bezcenne dokumenty mówione epoki oraz pozwolą nam poznać twórców. Można się założyć, że niejeden słuchacz sięgnie po wsłuchaniu nagrania po pracę przedstawianego artysty.

To niepowtarzalna okazja do usłyszenia prawdziwego głosu autorów. W następnych odcinka przemówi do nas m.in. Sławomir Mrożek, Tadeusz Konwicki, Agnieszka Osiecka, Ryszard Kapuściński, Jerzy Ficowski, Joanna Chmielewska, Eustachy Rylski, Edmund Niziurski, Władysław Terlecki, Ernest Bryll, Jan Himilsbach.

Odwiedzając Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza pamiętaj, że możesz zamówić sobie kopie ze zbiorów Działu Fonicznego. Koszt nagrania do 60 minut to 40 zł. Prawie jak cena AudioBooka, a jaką można zrobić sobie lub bliskim niespodziankę.

Źródło ; muzeumliteratury.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga