WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

wtorek, 9 sierpnia 2011

Gdzie i jak za darmo wydać książkę - eBooka? Self-publishing Virtualo


Platforma Self-publishingu – Piszesz? Publikuj w sieci!

Na początku sierpnia oficjalnie wystartowała Platforma Self-publishingu Virtualo dla niezależnych autorów, którzy chcą publikować swoje książki w sieci i sprzedawać je w największych polskich księgarniach internetowych jak empik.com, Gandalf czy Amazonka.
Self-publishing, czyli publikowanie ebooków bez udziału wydawnictwa, szturmem podbił Stany Zjednoczone, kraje azjatyckie oraz europejskie i staje się coraz bardziej popularny również w Polsce. Za granicą głośno jest o sukcesie takich autorów jak Amanda Hocking, która sprzedała prawie pół miliona ebooków, czy Oliver Potzsch i J.A. Konrath, którzy sprzedali po sto tysięcy egzemplarzy. Gorącym tematem ostatniego miesiąca jest również Self-publisher John Lock, który sprzedał ponad milion egzemplarzy swojego ebooka w 5 miesięcy, podobnie jak Stieg Larsson, James Patterson czy Nora Roberts. Zagraniczni autorzy publikują poprzez takie platformy jak: Amazon, Barnes&Noble, Smashwords czy Lulu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich Self-Publisherów Virtualo stworzyło platformę za pośrednictwem której autorzy będą mogli dodawać swoje ebooki do sieci dystrybucji Virtualo czyli do empik.com, Gandalfa, Amazonki, NaKanapie.pl oraz innych księgarń partnerskich. Swoich sił w self-publishingu spróbować może zarówno początkujący, jak również zawodowy twórca. Autor książki otrzymuje 50% dochodów od ceny netto z każdego sprzedanego egzemplarza, a nie 7-10% jak w przypadku współpracy z tradycyjnym wydawnictwem. Gatunek książki jest dowolny – może to być proza, poezja czy publikacje naukowe. Cenę publikacji wyznacza autor i może ona wynosić od 0,99zł dla książek niezabezpieczonych oraz od 9,99zł dla książek z DRM. Książki opublikowane za pośrednictwem Virtualo można odczytywać na iPadzie, iPhone, iPod touch, komputerach osobistych Windows i Apple, urządzeniach Android oraz oczywiście na większości dostępnych e-czytników obsługujących DRM.

Platforma dla Self-publisherów Virtualo

Platforma udostępniona pod adresem http://selfpublishing.virtualo.pl umożliwia autorowi zautomatyzowany, szybki i uproszczony proces wydawniczy. Autor rejestruje się w serwisie i akceptuje regulamin będący podstawą współpracy z Virtualo. Po zarejestrowaniu konta autor będzie miał dostęp do swojego panelu, za pośrednictwem którego będzie mógł dodawać ebooki w formatach PDF i EPUB. Jeżeli przesłany materiał będzie spełniał wymogi regulaminu zostanie zamieszczony w księgarniach partnerskich w ciągu 7 dni roboczych od ich wprowadzenia na platformę przez autora. W innym przypadku autor zostanie poproszony o poprawienie przesłanego materiału.
Model self-publishingu w Virtualo nieznacznie różni się od modeli zastosowanych przez konkurencyjne portale z uwagi na moderację bazy tytułów oraz kontrolę jakości przesyłanych przez Autorów treści. „Każdy ebook ma swój numer ISBN, musi być poprawnie i estetycznie przygotowany. Virtualo odpowiada za treści cyfrowe dostarczane do księgarń partnerskich, które chcą zapewniać swoim Klientom e-content najwyższej jakości” – wyjaśnia Robert Rybski, Prezes Spółki. Konwersja w podstawowej wersji wykonywana jest bezpłatnie. Autor może swój utwór zabezpieczyć również DRMem firmy Adobe.
Usługa self-publishingu w Virtualo funkcjonuje od końca 2010 r. Pierwszą osobą, która zdecydowała się na opublikowanie swoich ebooków w ten sposób był popularny bloger – Paweł Wimmer. Jego ebooki bardzo szybko trafiły na szczyt listy bestsellerów empik.com. Po kilku miesiącach sukces Pawła Wimmera powtórzyła Ania Witowska ze swoim ebookiem „Babskie fanaberie... czyli w cholerę z tym wszystkim”, który również przez długi czas utrzymywał się na pierwszym miejscu listy bestsellerów empik.com. Do tej pory w ramach self-publishingu Virtualo opublikowanych zostało 100 ebooków napisanych przez 50 autorów. „Do końca roku zamierzamy potroić liczbę tytułów i współpracujących Autorów, w czym z pewnością pomoże nowa platforma” – deklaruje Martyna Chrościcka, która w Virtualo odpowiada za współpracę z Self-publisherami.

Źródło; Informacja prasowa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga