WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 17 sierpnia 2011

iPhone jako pilot TV - kto ma pilota ten rządzi


VooMote One, czyli
iPhone jako pilot TV
Sierpień 2011 – Użytkownicy iPhone’a zwykle nie lubią rozstawać się ze swoim ulubionym smartfonem, który spełnia cały szereg funkcji: telefonicznych, internetowych czy rozrywkowych. Okazuje się, że smartfon spod znaku Apple może pełnić jeszcze jedną rolę, która może zadecydować o tym, kto rządzi w domu. Jeśli zastosujemy nakładkę Hama VooMote One, nasz iPhone stanie się pilotem do telewizora, dekodera satelitarnego, sprzętu audio i innych urządzeń elektronicznych. To dobra informacja, jeśli wziąć pod uwagę, że podobno w każdym domu rządzi ten, kto jest w posiadaniu pilota. Centralne urządzenie sterujące jest także dużo wygodniejsze niż kilka różnych pilotów, które czasem znikają właśnie wtedy, gdy są najbardziej potrzebne. 
iPhone jako pilot TV
 
Niemiecka nakładka wyglądem przypomina niewielką muszlę, w którą należy wsunąć iPhone’a (sprzęt współpracuje także z iPodem). Następnie należy ściągnąć ze e-sklepu App Store darmowe aplikacje umożliwiające sterowanie domową elektroniką za pomocą smartfonu, bądź odtwarzacza MP3. Producent nakładki twierdzi, że w ten sposób można kontrolować zdalnie 98% dostępnych na rynku urządzeń TV oraz audio-video. W przypadku pozostałych można ręcznie skonfigurować ustawienia komunikując między sobą iPhone’a i oryginalnego pilota poprzez interfejs podczerwieni. W ten sposób smartfon (lub iPod) „nauczy się” właściwych sygnałów. Jeśli chodzi o rozpoznawanie iPhone’a przez nakładkę, to odbywa się ona automatycznie. Podczas procesu instalacji użytkownik jest prowadzony za rękę, co docenią osoby nieco mniej biegłe w obsłudze elektroniki. 
iPhone jako pilot TV
 
Specjaliści Hama podkreślają, że iPhone w roli pilota nadal pozostaje w pełni funkcjonalnym smartfonem. Można więc bez problemu sterować kilkoma urządzeniami TV i audio-video, jak również rozmawiać, pisać SMS-y i korzystać z Internetu. Przechodzenie pomiędzy poszczególnymi działaniami jest równie intuicyjnie, jak poprzednio. Nakładka VooMote One współpracuje z iPhone 3G, 3GS i 4, jak również iPod’ami drugiej, trzeciej i czwartej generacji. Produkt objęty jest roczną gwarancją producenta. Nie wiadomo czy i kiedy nakładka VooMote One trafi na polski rynek.
VooMote One wpisuje się w strategię firmy Hama, której motto brzmi: "Sprytne rozwiązania". Specjaliści producenta od kilkudziesięciu lat projektują i wytwarzają szereg akcesoriów, których głównym zadaniem jest rozszerzenie funkcjonalności tradycyjnych urządzeń. 
Informacja prasowa 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga