WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

sobota, 17 marca 2012

Jak kupować e-booki na Woblinku przez czytnik Kindle? Woblink Mobistore


Kraków, 16 marca 2012 r.

Ruszyła pierwsza polska e-księgarnia dla użytkowników Kindle’a!
Woblink otworzył Woblink MobiStore - pierwszą i jedyną polską e-księgarnię dla użytkowników czytnika Kindle, dostępną bezpośrednio z poziomu urządzenia.

Możliwość czytania polskich książek ponad 60 najlepszych wydawnictw na najpopularniejszym w Polsce i na świecie czytniku Kindle to wydarzenie absolutnie przełomowe. Woblink udostępnia rozwiązanie, na które czekali wszyscy użytkownicy czytnika Kindle Amazon chcący w łatwy i legalny sposób korzystać z e-booków. Nawigacja po e-sklepie odbywa się z poziomu urządzenia i umożliwia bardzo łatwe i intuicyjne zakupy za pomocą jednego kliknięcia. Woblink to również polski lider w zakresie popularności aplikacji służących czytaniu na urządzeniach z systemem iOS oraz jedyna polska platforma e-bookowa z możliwością zakupów w systemie In App Purchase.

Od dziś (16 marca 2012 r.) dzięki Woblinkowi można kupować tysiące polskich e-booków na czytnik Kindle, korzystając z dwóch metod płatności.

Po pierwsze, identycznie jak w sklepie Amazon, czyli dzięki nawigacji po księgarni Woblink MobiStore dokonywanej bezpośrednio na czytniku. Płatności dokonuje się za pomocą najszybszego systemu płatności on-line w Polsce - YetiPay. Zasilenie konta w YetiPay dowolną kwotą umożliwia kupowanie książek jednym kliknięciem. Po zakupie pliki zostają przesłane prosto na czytnik – tak samo, jak przy zakupach w Amazonie.
Druga możliwość to kupowanie za pośrednictwem portalu woblink.com. Na portalu można wybierać dowolną opcję płatności za książki: kartą kredytową, e-przelewem lub z systemem YetiPay. Po zakupie należy dokonać prostej synchronizacji czytnika z aplikacją desktopową Woblink, a książki zostaną przesłane na urządzenie.

E-booki po zakupie można również ściągnąć na Kindle pobierając plik na dysk PC z wirtualnej półki użytkownika na woblink.com i podłączając czytnik do komputera przez kabel USB.
E-booki pobrane z katalogu na www.woblink.mobi to pliki w formacie MOBI oznaczone tzw. watermarkiem. Udostępnienie tego formatu wymaga rezygnacji ze standardowego systemu DRM. Coraz więcej płynących ze świata i z krajowego rynku informacji wskazuje na to, że jest i będzie to powszechnie akceptowane i skuteczne rozwiązanie. Watermark to precyzyjne, indywidualne dla każdej transakcji oznakowanie plików, zawierające dane, które pozwalają na identyfikację osoby, która pozwoliła na ewentualne skopiowanie pliku. Oznaczenie jest niewidoczne i absolutnie nieuciążliwe dla czytelnika.
Woblink ma dla swoich nowych użytkowników prezent – kody rabatowe o wartości 50 zł! Wystarczy zarejestrować się i aktywować newsletter.
Start: 16 marca 2012 r.O Woblinku
Woblink to platforma umożliwiająca przeglądanie i czytanie e-booków
i multibooków (czyli e-booków z elementami audio, video czy multimedialną grafiką) pobranych z bardzo atrakcyjnego katalogu nowości, bestsellerów i kultowych polskich komiksów. Aktualnie oferta Woblinka (
http://woblink.com) to już ponad 5000 e-booków przygotowanych w formacie EPUB, PDF i MOBI, w tym takie tytuły jak: Steve Jobs (Walter Isaacson), W kanałach Lwowa (Robert Marshall), Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (Steig Larsson), Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami (Wojciech Mann, Krzysztof Materna) oraz wiele innych, a także komiksy Kajko i Kokosz, Kapitan Kloss, Jeż Jerzy, Funky Koval, Wilq.

Aplikacja Woblink jest dostępna na wszystkie urządzenia służące czytaniu książek elektronicznych: tablety i telefony z systemem iOS (iPad, iPhone) oraz z systemem Android, a także PC i czytniki oparte o technologię E Ink (obsługujące zabezpieczenie Adobe DRM) oraz najpopularniejszy na świecie czytnik Kindle Amazon.
Woblink rozwija również projekty multimedialne stanowiące przyszłość książki elektronicznej – żadna inna platforma e-bookowa w Polsce nie oferuje tak zaawansowanych publikacji elektronicznych wzbogaconych o elementy video, audio czy możliwość interakcji z tekstem. To właśnie Woblink przygotował pierwszą multimedialną książkę w Polsce – jest to Samsara Tomka Michniewicza. Ostatnio do dystrybucji weszły cieszące się niezwykłym zainteresowaniem pierwsze interaktywne publikacje do nauki języków obcych (Wydawnictwo Lingo). W przygotowaniu kolejny niezwykły projekt multimedialny – premiera już niebawem.

Jak kupować e-booki na Woblinku przez czytnik Kindle?
  1. Załóż konto w YetiPay, dodaj na nie środki i zaloguj się. Korzystając z konta YetiPay dokonujesz płatności on-line w kilka sekund. Wybierasz produkt i potwierdzasz transakcję – to tylko dwa kliknięcia.

  2. W przeglądarkę Silk na swoim czytniku wpisz adres www.woblink.mobi

  3. Załóż konto na Woblinku lub zaloguj się (jeśli już je posiadasz).

  4. Przeglądaj katalog i kupuj swoje ulubione e-booki, a system woblink.mobi sam umieści Twoje książki w zasobach czytnika.     Informacja prasowa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga