WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 7 listopada 2012

iBookstore i Kobo czyli polskie eBooki Woblinka w globalnej sieci


Kraków, 7 listopada 2012 r.

Polskie e-booki Woblinka po raz pierwszy w globalnych sieciach
iBookstore i Kobo

Woblink jako pierwsza i jedyna polska platforma e-bookowa nawiązał współpracę
z księgarniami o globalnym zasięgu – sklepem iBookstore firmy Apple oraz kanadyjską platformą Kobo – udostępniając polskojęzyczne książki w największych sklepach
z e-bookami.

Dzięki temu przedsięwzięciu, firmy Apple i Kobo otrzymują od Woblinka najwyższej jakości polskojęzyczną ofertę e-booków, a Woblink może oferować swoim partnerom wydawniczym potężny, globalny zasięg sklepów iBookstore oraz Kobo, czyli dwóch największych dystrybutorów e-booków na świecie obok koncernu Amazon i Barnes&Noble. 

O wysokich standardach platformy Woblink świadczą jego partnerzy - Apple, Kobo, Samsung, a wkrótce również inne światowe marki, które decydują się na współpracę
z polskim partnerem. To dla nas wielkie wyróżnienie i nadzieja, że w ten sposób stajemy się częścią ogólnoświatowego rynku publikacji elektronicznych. Mocno wierzymy, że osiągnięcia Woblinka przysłużą się polskim wydawcom i polskiemu rynkowi e-booków, który zasługuje na to, by postrzegać go przez pryzmat dynamicznie rozwijającego się
e-commerce, a nie pirackiego marginesu – mówi Robert Chojnacki – twórca platformy Woblink.

Aktualna ilość e-booków w ofercie Woblinka (ponad 7 tysięcy plików od niemal 100 polskich wydawców) pozwala na swobodne budowanie partnerskich relacji nawet z największymi podmiotami na świecie. W iBookstore dostępnych jest już ok. 1,5 tysiąca polskojęzycznych publikacji od ok. 40 najlepszych polskich wydawnictw, w Kobo – kilkaset. Liczba ta będzie sukcesywnie powiększana – finalizowane są kolejne umowy z wydawcami i przygotowywane kolejne partie plików. 

Czytelnicy przywiązani do aplikacji iBooks lub Kobo mogą teraz nabywać polskie publikacje bezpośrednio w aplikacjach. Twórcy platformy Woblink zapewniają jednak, że trwają prace nad rozwojem aplikacji Woblink – oferta dostępna na woblink.com będzie współegzystować z ofertą dostępną u innych partnerów poprzez unikalne funkcjonalności, atrakcyjne promocje i wyselekcjonowany kontent.

Współpraca z graczami o światowym zasięgu jest naturalnym etapem rozwoju księgarni Woblink, czyli najsilniejszej polskiej marki związanej z e-bookami. Teraz polskojęzyczne e-publikacje dostępne są również w sieciach i aplikacjach największych na świecie podmiotów dystrybuujących książki elektroniczne. Daje to możliwość zwiększenia dynamiki rozwoju polskiego rynku e-booków i dotarcia do aktywnych czytelniczo społeczności polonijnych na całym świecie.

Podstawową rolą platformy dystrybucyjnej jest budowanie rynku publikacji elektronicznych i sprzedaż książek pozyskiwanych od wydawców. Poszukując nowych możliwości, obok rozwijania oferty książkowej dla czytelników, platforma Woblink chce świadczyć usługi o charakterze B2B polegające m.in. na agregowaniu zasobów książkowych i dostarczaniu ich podmiotom współpracującym.

Woblink sfinalizował właśnie kolejną umowę z amerykańską platformą – Barnes&Noble, czyli największym na świecie obok koncernu Amazon, dystrybutorem e-booków. Wkrótce polskie e-publikacje będzie można kupować także bezpośrednio z poziomu popularnych czytników i tabletów Nook.

Trwają również rozmowy Woblinka z kolejnymi podmiotami o zasięgu globalnym.

iBookstore to system sprzedaży e-booków  dostarczanych do aplikacji iBooks działającej na urządzeniach z systemem iOS firmy Apple. Funkcjonuje w krajach mających dostęp do App Store (globalnego sklepu z aplikacjami) i obsługuje płatności w 32 krajach i 12 strefach walutowych. Ceny są bardzo zbliżone do ich odpowiedników w PLN, ale różne w każdej ze stref walutowych. Niewielkie różnice wynikają przede wszystkim ze specyficznego dla Apple nieliniowego systemu kwantyfikowania cen.

Woblink (woblink.com)  to najszybciej rozwijająca się platforma e-bookowa w Polsce – tysiące nowości, bestsellerów i komiksów przygotowanych w formatach EPUB, MOBI i PDF od niemal 100 najlepszych polskich wydawnictw, a także książki multimedialne i interaktywne. Woblink dostępny jest na: tablety, smartfony, PC, czytniki E Ink, w tym najpopularniejszy na świecie czytnik Amazon Kindle. Woblink to również najszerszy zasięg, dzięki globalnym kanałom dystrybucji: Woblink MobiStore, iBookstore, iTunes i Kobo.

Informacja prasowa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga