WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

wtorek, 2 czerwca 2009

Donatien-Alphonse-François Markiz de Sade - rocznica urodzin

Donatien-Alphonse-François Marquis de Sade urodzony 2 czerwca 1740 roku. Cicha rocznica urodzin wybitnego filozofa i pisarza. W oczekiwaniu na rocznicę 4.06 pełnej niezgody zamiast wspólnego świętowania ginie w głębokim cieniu.

Czy rzeczywiście postać Markiza de Sade warta jest zapomnienia ? Ten znakomity pisarz i wolnomyśliciel jako pierwszy padł ofiarą modnego obecnie czarnego PR. Łatwo przypięto mu etykietę pornografa. Głównie kojarzy się z jednym z zaburzeń seksualnych sadyzmem.

W jego ocalałej twórczości teraz współcześnie rzadko znajdujemy szokujące opisy życia jednostek. Wszystko już było, a wiele postaw stało się dopuszczalną normą. Kontrowersyjna postać Markiza de Sade zasługuje na uwagę z powodu jego bezkompromisowego dążenia do wolności bez ograniczeń religijnych, obyczajowych i kulturowych.

To wybitna postać i szkoda by było, aby uległa zapomnieniu jego dogłębna analiza postaw i potwierdzona znakomitą obserwacją zachowań ludzkich.

Dziękujmy historii, że dała nam również takich bohaterów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga