WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 15 czerwca 2009

Schwarzenegger popiera e-podręczniki

Kolejna jaskółka na bezkresnym niebie wydawnictw cyfrowych. Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger ostatnio bardziej znany jako Termintor z racji urzędu wprowadza e-podręczniki w szkołach państwowych.

Projekt uzasadnia nie tylko względami ekonomicznymi. Jak twierdzi Gubernator ,,
Moim zdaniem podręczniki szkolne są przestarzałe. Nie ma powodu, by nasze szkoły uczyły uczniów z tych staroświeckich, ciężkich i drogich książek ".

Ambicją Terminatora jest również fakt, że ,,
W Kalifornii znajduje się Dolina Krzemowa. Jesteśmy światowym centrum technologii i innowacji, więc stać nas na więcej ".

Wstępne szacunki przewidują oszczędności dla budżetu stanowego w wysokości 300 - 400 mln usd.

Wydawnictwa cyfrowe żałują, że wśród naszych dzielnych polityków brakuje ludzi, którzy poważnie zajęliby się podobnym projektem. Czy to takie trudne ? Że niby co ? Polak nie potrafi ?

Źródło ; www.wp.pl za PAP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga