WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

niedziela, 14 czerwca 2009

E-książki eBooki lepsza przyszłość dla czytników

Według badań Piper Jaffray na temat eBooków już tylko blisko połowa Amerykanów nie zna eBooków. Odsetek ten niemal z dnia na dzień się zmniejsza. Główną przeszkodę upatruję się w wysokich cenach czytników.

Według prognoz Instytutu In-stat w 2013 roku rynek czytników elektronicznych e-książek szacowany jest na około 30 mln sztuk. Spektakularnym sukcesem okazał się Amazon Kindle, który wprowadził system bezprzewodowego ściągania elektronicznych publikacji. Wróży to dalszy rozwój branży. Piper Jaffray prognozuje, że o ile w 2007 r. przychody Amazon Kindle z tego tytułu osiągnęły 5 mln dolarów w 2010 r. przyniosą około 1 mld dolarów !!!

Jak widać szacunki wydaja się być fantastyczne, ale fakty z rozwijającego się rynku e-książki są jednoznaczne. W Polsce również obserwujemy coraz większe zainteresowanie eBookami nie tylko ze względu na cenę i łatwość posługiwania, ale też i coraz większą dostępność.

Wydawnictwa cyfrowe górą.

Źródło ; www.rp.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga