WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

wtorek, 6 kwietnia 2010

Amazon zabije e-Booki ?

Amazon ugina się pod naciskiem kolejnych wydawców. Ceny e-Booków rosną. Wydawcy wydają się być zadowoleni, ale czy również zadowleni będą klienci?

Zaczęło się od Murdoch'a. On pierwszy publicznie stwierdził, że za artykuły zamieszczane w internecie trzeba płacić i jego wydawnictwa idą jego myślą. Od lat jednak przyzwyczailiśmy się do darmowych treści. To jego wola i płacących klientów.

Teraz nadszedł czas na e-Booki. Amazon zawarł kolejne umowy. Tym razem z Simon & Schuster i HarperCollins. Pojuawia się jednak problem ceny. Czy nie jest za wysoka ? Koszty związane z wydaniem e-Booka oraz jego dystrybucja są dużo niższe. Do tej poory była to przewaga na korzyść wydawnictw cyfrowych. Nieoczekiwanie jednak ceny zbliżają się do książek drukowanych.

Różnica jednak polega na tym, że e-Booki są dużo lepiej zabezpieczone i trudno powielać je w nieskończoność. Natomiast książki drukowane pożyczać i obdarowywać możemy aż do zniszczenia danego egzemplarza.

Oby tylko ktoś nie przesadził...

Źródło ; di.com.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga