WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 26 listopada 2010

Elastyczny e-Czytnik wkracza do akcji

Stało się. To co nie udało się Plastic Logic wprowadzi tajwański Industrial Technology Research Institute - ITRI. Elastyczny, tani e-paper. Ekran, który wkrótce znajdzie zastosowanie w e-Czytnikach, telefonach komórkowych, czujnikach medycznych czy mapach. Zastosowanie to tylko kwestia wyobraźni.To już nie jest film SF. To rzeczywistość. Elastyczny e-Czytnik zapewne już wkrótce zagości w naszych szkołach i domach.
Wyświetlacz jest dużo cieńszy niż dostępne obecnie nie na rynku. Wyjątkowo wytrzymałe, dające się rolować. Technologia wytwarzania elastycznego e-paper'u jest dużo tańsza od tradycyjnej. Wykorzystuje bowiem istniejące już procesy produkcji. Powinno to znacząco wpłynąć na przyszłą cenę e-Czytników. Oby tylko nasi dzielni pośrednicy nie byli zbyt pazerni.

Wynalazek tajwańskich naukowców jest kolejnym dowodem, że ludzka myśl nie ma ograniczeń. Jak widać warto czytać bajki, by kształcić swoją wyobraźnię. Swoją drogą przydałoby się to niektórym politykom, by zamiast opowiadać bajki sami je czytali.

Tymczasem Ci ostatni chyba w ogóle nie czytają i nie  zdają sobie sprawy na jakim świecie żyją. Wprowadzają podwyższony podatek na książki. Za te, które będziemy pobierać w plikach lub korzystać on-line zapłacimy 23 % VAT. I to jest prawdziwy skandal.


Źródło ; www.computerworld.pl , itri.org.tw/eng/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga